RBLipsk.pl
Aktualności

Nagelsmann do Angeliño: „Są trenerzy, którzy nie są tak wyluzowani”

Na sobotni mecz z Werderem w składzie znalazł się powracający po kontuzji Angeliño, jednak raczej nie ma szansy na pojawienie się Hiszpana na boisku.

Nagelsmann na konferencji prasowej mówił, że nie jest pewny planu na mecz z Werderem. Dodatkowo trener RB Lipsk nadal nie podjął decyzji w sprawie składu na mecz w Bremie. Alexander Sörloth prawdopodobnie zacznie w wyjściowym składzie, ponieważ „dobrze trenował”. Nagelsmann wspominał, że Angeliño znajdzie się w składzie, ale raczej nie uda się go „przemycić” do podstawowej 11.

Angeliño opublikował na Instagramie post, w którym ogłosił, że jest gotowy na mecz w Bremie w sobotę. Nagelsmann razem ze sztabem jest innego zdania: „Nie brał pełnego udziału w treningach zespołowych”. Gdyby nie zawieszenia Upamecano i Mukiele, Hiszpan nie byłby jeszcze włączony do składu.

„Cieszymy się, że wrócił” – powiedział Nagelsmann – „Niemniej jednak są rzeczy, których powinien się nauczyć. Na przykład, jak prawidłowo radzić sobie z kontuzjami i emocjami, które są przy tym obecne. Faza rehabilitacji po kontuzji daje pole do poprawy. Mamy nadzieję, że to już koniec tych przygód i nie będziemy musieli się już zajmować tą sprawą”.

Trenerowi nie spodobał się fakt, że Angeliño wybrał posty i relacje na Instagramie jako formę komunikacji spraw, które mu przeszkadzają. „Wybieranie takich kanałów komunikacji w negatywnych sprawach jest złym sposobem. Nie zrywasz ze swoją dziewczyną przez SMS. Nie należy w ten sposób przekazywać informacji, które pozostawiają miejsce na własną interpretację” – dodał Nagelsmann.

Julian Nagelsmann wystosował również swego rodzaju ostrzeżenie do zawodnika: „Z pewnością są trenerzy, który nie są tak wyluzowani. Jestem spokojną osobą i nie jestem kimś, kto wymierza karę. Ale Angeliño powinien się nauczyć, że kiedyś może mieć trenera, który nie ma takiego podejścia”.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Angeliño, Amadou Haidara i Nordi Mukiele udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Borussią...

  • Bundesliga
  • 0
Gdzie szukać przyczyny obecnego kryzysu w zespole?

Gdzie szukać przyczyny obecnego kryzysu w zespole?

Prawie 14 miesięcy temu drużyna RB Lipsk była głównym rywalem Bayernu Monachium w drodze po mistrzostwo i grała w półfinale...

  • Felietony
  • 0
Transfer Sabitzera to kwestia czasu

Transfer Sabitzera to kwestia czasu

Od kilku tygodni media zgodnie informowały, że Marcel Sabitzer jest na radarze Bayernu Monachium. Sabitzer poinformował włodarzy RB Lipsk, że...

  • Transfery
  • 0
Dino Toppmöler i Xaver Zembrod opuszczają RB Lipsk

Dino Toppmöler i Xaver Zembrod opuszczają RB Lipsk

Dino Toppmöler i Xaver Zembrod opuszczają RB Lipsk.

  • Aktualności
  • 0