RBLipsk.pl
Aktualności

Nagelsmann do Angeliño: „Są trenerzy, którzy nie są tak wyluzowani”

Nagelsmann do Angeliño: „Są trenerzy, którzy nie są tak wyluzowani”
fot. © imago images

Na sobotni mecz z Werderem w składzie znalazł się powracający po kontuzji Angeliño, jednak raczej nie ma szansy na pojawienie się Hiszpana na boisku.

Nagelsmann na konferencji prasowej mówił, że nie jest pewny planu na mecz z Werderem. Dodatkowo trener RB Lipsk nadal nie podjął decyzji w sprawie składu na mecz w Bremie. Alexander Sörloth prawdopodobnie zacznie w wyjściowym składzie, ponieważ „dobrze trenował”. Nagelsmann wspominał, że Angeliño znajdzie się w składzie, ale raczej nie uda się go „przemycić” do podstawowej 11.

Angeliño opublikował na Instagramie post, w którym ogłosił, że jest gotowy na mecz w Bremie w sobotę. Nagelsmann razem ze sztabem jest innego zdania: „Nie brał pełnego udziału w treningach zespołowych”. Gdyby nie zawieszenia Upamecano i Mukiele, Hiszpan nie byłby jeszcze włączony do składu.

„Cieszymy się, że wrócił” – powiedział Nagelsmann – „Niemniej jednak są rzeczy, których powinien się nauczyć. Na przykład, jak prawidłowo radzić sobie z kontuzjami i emocjami, które są przy tym obecne. Faza rehabilitacji po kontuzji daje pole do poprawy. Mamy nadzieję, że to już koniec tych przygód i nie będziemy musieli się już zajmować tą sprawą”.

Trenerowi nie spodobał się fakt, że Angeliño wybrał posty i relacje na Instagramie jako formę komunikacji spraw, które mu przeszkadzają. „Wybieranie takich kanałów komunikacji w negatywnych sprawach jest złym sposobem. Nie zrywasz ze swoją dziewczyną przez SMS. Nie należy w ten sposób przekazywać informacji, które pozostawiają miejsce na własną interpretację” – dodał Nagelsmann.

Julian Nagelsmann wystosował również swego rodzaju ostrzeżenie do zawodnika: „Z pewnością są trenerzy, który nie są tak wyluzowani. Jestem spokojną osobą i nie jestem kimś, kto wymierza karę. Ale Angeliño powinien się nauczyć, że kiedyś może mieć trenera, który nie ma takiego podejścia”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły