RBLipsk.pl
Aktualności

Nagelsmann chwali Kluiverta: „Zrobił krok w dobrym kierunku”

Nagelsmann chwali Kluiverta: „Zrobił krok w dobrym kierunku”
fot. © twitter.com/RBLeipzig_EN

Julian Nagelsmann pochwalił ostatnie występy wypożyczonego z AS Roma Justina Kluiverta. Kluivert dołączył do RB Lipsk 5 października i na początku swojej kariery w klubie miał małe problemy z zaaklimatyzowaniem się w nowym otoczeniu.

Nowy kraj, nowa liga i nowy styl gry klubu. „Wymagało to przyzwyczajenia pod względem intensywności” – powiedział 21-letni zawodnik. Wydaje się jednak, że dostosowanie się do nowej sytuacji już nadeszło.

W meczu z Bayernem Kluivert zdobył bardzo ważną bramkę, a we wtorek z Manchesterem United dołożył kolejne trafienie. „Ta bramka była niesamowicie trudna do zdobycia i wymagająca dobrej techniki” – pochwalił zawodnika Julian Nagelsmann i kontynuował: „Zrobił krok w dobrym kierunku”.

Nagelsmann podkreślił również zaangażowanie Kluiverta w ostatnich dwóch występach: „To była ogromna różnica w porównaniu z wcześniejszymi rywalami. Dużo pracował, wykorzystywał swoją szybkość. Obrońcy Manchesteru wiedzieli, że jedyną możliwością żeby go zatrzymać są faule”.

RB Lipsk za wypożyczenie Kluiverta z Romy zapłacił 1,5 miliona euro, a według różnych źródeł Lipsk ma możliwość wykupienia zawodnika za 20 milionów euro. Jeżeli Kluivert utrzyma swoją obecną formę to nawet w obecnych czasach będzie to cena promocyjna.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły