Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Aktualności

Nagelsmann: "Chłopcy są pełni energii i gotowi do pracy!"

Nagelsmann: "Chłopcy są pełni energii i gotowi do pracy!"
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann w wywiadzie z klubowymi mediami opowiedział o przerwie wakacyjnej, pierwszym treningu, nowym nabytku RB Lipsk Benjaminie Henrichsie, harmonogramie i o tym, jak będzie wyglądał atak RB Lipsk po odejściu Timo Wernera.

Julian Nagelsmann o…

…przerwie wakacyjnej:

„Trzy tygodnie wolnego oczywiście nie były zbyt żywiołowe. Mam jednak szczęście, że mam wspaniałą pracę, w której mogę doświadczać wielu rzeczy. Może to odebrać ci dużo energii. Jestem teraz naprawdę zmotywowany do ponownego wznowienia sezonu”.

…pierwszym treningu:

„Było naprawdę dobrze. Chłopcy są pełni energii i gotowi do pracy, więc byłem bardzo zadowolony z naszego powrotu na boisko”.

…nowym nabytku RB Lipsk, Benjaminie Henrichsie:

„Benny ma wiele cech. Może grać zarówno jako defensywny pomocnik, jak i obrońca, dzięki czemu daje nam większą elastyczność. Mimo, że ma zaledwie 23 lata ma duże doświadczenie, które pomoże drużynie. Jest szczęśliwy, mogąc objąć wiodącą rolę w zespole, której od niego oczekuję i w trakcie treningu pokazał, że jest w stanie to zrobić”.

…nadchodzących obciążeniach dla zawodników:

„Obciążenie zawodników będzie bardzo duże. Jako młody zespół potrzebujemy wielu treningów, aby się rozwijać, jednak nie będziemy mieli tak dużo czasu ze względu na dużą liczbę meczów w krótkim czasie. Niezbędne jest to, że pracujemy z zawodnikami indywidualnie, aby ich rozwijać. Każdy musi wykonać swoje zadanie. Trudno będzie znaleźć wolne dla zawodników, ale będziemy musieli coś wymyślić”.

…ataku RB Lipsk po odejściu Timo Wernera:

„Mamy wielu ofensywnych zawodników, którzy są niebezpieczni pod bramką przeciwnika. Mamy też wielu zawodników, którzy nie grali tak dużo i mogliby sprawić niespodziankę. Mamy - o ile Yussi i Patrik będą do gry na turniej Ligi Mistrzów - potencjał do gry z dwoma środkowymi napastnikami. Moglibyśmy również zagrać z kilkoma mobilnymi pomocnikami. Będziemy musieli zobaczyć jak będą wyglądały treningi i to ocenić”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły