Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

„Musimy dać z siebie wszystko” – konferencja prasowa przed meczem z VfL Wolfsburg

„Musimy dać z siebie wszystko” – konferencja prasowa przed meczem z VfL Wolfsburg
fot. © youtube.com/channel/UCkZwB4IGoNBvRmVT2gaO4XA

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z VfL Wolfsburg w DFB-Pokal.

Julian Nagelsmann o…

…grze we wszystkich rozgrywkach

Jeśli chcemy kontynuować grę we wszystkich rozgrywkach, musimy dać z siebie wszystko. W ten sposób podjedziemy do meczu przeciwko Wolfsburgowi. Dołożymy wszelkich starań, aby dostać się do półfinału. Będzie ciężko, to nie będzie łatwy mecz, ale cieszymy się, że będzie na Red Bull Arenie.

Liga Mistrzów też będzie trudna, ale postaramy się awansować do następnej rundy. Nie traktujemy priorytetowo, ani nie faworyzujemy żadnych rozgrywek. Jednak Bundesliga ma zdecydowanie największe znaczenie.

…ewentualnej wygranej w DFB-Pokal

Nigdy nie zdobyłem tytułu w swojej karierze jako trener. Szczerze mówiąc, nie mogę sobie wyobrazić, jak by to było, gdybyśmy byli z szansą na trofeum. Uroniłem łzy, kiedy zdobyliśmy tytuł z drużyną U19 w TSG Hoffenheim, ponieważ było to bardzo emocjonalne. Dla nas najważniejsze jest podążanie własną ścieżką, a następnie patrzenie na osiąganie naszych celów.

…przeciwniku i meczu, jaki nas czeka

Spodziewam się, że będzie to mecz podobny do tego z Bundesligi. Obie drużyny są nastawione na atak i starają się grać atrakcyjną piłkę. Zarówno my, jak i VfL Wolfsburg jesteśmy odważni i lubimy znajdować rozwiązania z piłką. W środowym meczu będą fazy, w których każda drużyna będzie miała przewagę. Nie zamierzam używać frazesu, że puchar rządzi się swoimi prawami, bo Bundesliga też, ale na pewno będzie to ciekawy mecz.

Wolfsburg to dobrze funkcjonujący zespół i dosłownie eksplodowali po kłopotach na początku sezonu. Połączenie między piłkarzami a trenerem jest bardzo dobre.

…zwycięstwie 6:1 w 2019 r.

Nasze ostatnie spotkanie w pucharze nie będzie miało wpływu na nadchodzący mecz. W tamtym czasie zagraliśmy naprawdę dobry mecz i wygraliśmy pewnie, ale ani my, ani Wolfsburg nie będziemy patrzeć na tamten mecz. Oczywiście nie będziemy narzekać, jeśli w środę zagramy tak dobrze, jak w październiku 2019 r., ale Wolfsburg przeszedł długą drogę od tego czasu pod wodzą Olivera Glasnera.

…najlepszych bramkarzach w lidze

Péter Gulácsi jest dla nas niezwykle ważny. Ma fantastyczny sezon i ma ogromny wpływ na naszą obronę. Rozwinął się również z piłkarskiego punktu widzenia i teraz gra zupełnie inaczej niż dwa lata temu.

Podobnie jest z Koenem Casteelsem w Wolfsburgu. Znam go z czasów pracy w Hoffenheim. Ma niesamowicie dobrą lewą nogę, potrafi dobrze wznowić grę i ma dobry przegląd pola. Obaj bramkarze mają odważny styl gry, ale nie są identyczni.

…Josepie Martínezie

Chcę dać Josepowi Martínezowi czas. Dobrze się rozwija i dobrze pracuje na treningach. W tej chwili jednak byłoby zbyt dużym ryzykiem pozwolić mu grać w pucharze zamiast Pete'a. Nadal ma trudności językowe i nie jest jeszcze w 100% zintegrowany z zespołem. Dlatego inaczej niż w poprzednim sezonie, tym razem pozycja bramkarza w pucharze nie ulegnie zmianie. Liczę na dobre występy naszego numeru 1.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły