RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Missão Final: Poniedziałkowe treningi i konferencja Markusa Krösche

Missão Final: Poniedziałkowe treningi i konferencja Markusa Krösche
fot. © rbleipzig.com

Jak wyglądały poniedziałkowe treningi Byków? Co na konferencji prasowej powiedział dyrektor sportowy RB Lipsk, Markus Krösche? Zapraszamy na kolejną relację z Lizbony.

Dzień 3: Poniedziałkowe treningi

W poniedziałek odbyły się zajęcia na siłowni. O 18 odbył się trening na boisku, a jego głównym założeniem była podejście taktyczne z wykorzystaniem gry 11 na 11.

Ibrahima Konaté i Benjamin Henrichs nadal trenują indywidualnie. Reszta drużyny trenuje według planu.

Dzień 4: Konferencja prasowa

W konferencji prasowej wziął udział dyrektor sportowy Markus Krösche.

Krösche opowiedział o…

…pozytywnych wynikach na koronawirusa w drużynie Atletico

„Oczywiście to bardzo pechowe dla zespołu, kiedy zawodnicy muszą zrobić sobie przerwę przed tak ważnym meczem. Atlético Madryt ma jednak doskonały zespół o wysokiej jakości na każdej pozycji. Wiadomość nie wpłynęła w żaden sposób na nasze przygotowania”.

„Jestem pewien, że na turnieju nie będzie więcej pozytywnych przypadków. Przepisy mówią jasno o wytycznych i wszystkie zespoły zostały przebadane przed przyjazdem. Dla nas w RB Lipsk przestrzeganie zasad jest najwyższym priorytetem. W związku z tym nie musieliśmy zmieniać naszych zachowań”.

…dokończeniu Ligi Mistrzów w formie turnieju

„Moim zdaniem UEFA podjęła najlepszą możliwą decyzję w obecnej sytuacji. Nawet jeśli termin rozegrania turnieju nie jest idealny patrząc na późne zakończenie poprzedniego sezonu i przygotowania do nowego. Ogólnie tę decyzję oceniam pozytywnie. To ciekawa forma i teraz skupiamy się na meczu”.

…atmosferze na miejscu

„Nastrój w Lizbonie jest świetny. Napięcie rośnie i nie możemy doczekać się ćwierćfinału. To największy mecz w historii naszego klubu i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby awansować dalej. Chłopcy są zmotywowani i dają z siebie wszystko podczas treningów”.

…Atlético Madryt

„Atlético to bardzo doświadczony zespół. Zwłaszcza w Lidze Mistrzów, ale także w lidze hiszpańskiej są zawsze w czołówce. Są bardzo wytrzymali i dobrze się bronią. Posiadając piłkę, drużyna Diego Simeone szybko zbliża się do pola karnego przeciwnika. Musimy temu przeciwdziałać i zwiększyć fazy posiadania piłki, na przykład poprzez umiejętną grę skrzydłami”.

…dalszym planowaniu składu

„Sytuacja związana z wirusem oczywiście również ma wpływ na planowanie składu. Obecnie jesteśmy w stanie niepewności jak rozwinie się ogólna sytuacja gospodarcza i jaki będzie dalszy wpływ na piłkę nożną, w tym na RB Lipsk. Nasz pierwotnie planowany budżet został odpowiednio dostosowany w zależności od okoliczności. Zrównoważony rozwój jest dla nas najwyższym priorytetem, aby RB Lipsk był przygotowany w dłuższej perspektywie”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły