RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Missão Final: Podróż i pierwszy trening

Missão Final: Podróż i pierwszy trening
fot. © rbleipzig.com

Jak przebiegła podróż? Jak wyglądał pierwszy trening? Jak wygląda kadra na turniej? Zapraszamy na pierwszą relację z przygotowań w Lizbonie.

Dzień 1: Podróż

W sobotę rano zawodnicy odbyli ostatnią sesję treningową przed wylotem do Portugalii. Następnie udali się na lotnisko i zgodnie z planem, o godzinie 15:30 wylecieli do Lizbony. Wczesnym wieczorem drużyna wylądowała w Lizbonie skąd autokarem udała się do hotelu Palácio Estoril, w którym będzie mieszkać podczas turnieju. Do końca dnia zawodnicy mieli wolne i odpoczywali w swoich pokojach. 

Dzień 2: Pierwszy trening

Pierwszy trening został zaplanowany na niedzielny poranek. Warunki były dobre. Drużyna odbyła krótką wycieczkę na stadion miejscowego GD Estoril Praia, gdzie o godzinie 11:00 rozpoczął się pierwszy trening.

Kadra na turniej finałowy

W Lizbonie zabraknie Timo Wernera, Hannesa Wolfa, Ethana Ampadu i Frederika Jäkla, którzy opuścili RB Lipsk. Tom Krauß, który został wypożyczony do 1. FC Nürnberg również nie znalazł się w kadrze na turniej. Natomiast szansę wyjazdu dostał młodziutki Hugo Novoa z drużyny U19. Hwang Hee-Chan, Benjamin Henrichs, Josep Martínez oraz Ibrahima Konaté polecieli do Lizbony i będą wspierać drużynę na miejscu. Trójka nowych zawodników nie może wystąpić w turnieju, a Konaté nadal zmaga się z kontuzją.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły