RBLipsk.pl
Aktualności

Mintzlaff: „To pierwszy krok do normalności”

Mintzlaff: „To pierwszy krok do normalności”
fot. © rbleipzig.com

Dyrektor generalny Oliver Mintzlaff opowiedział o powrocie kibiców na trybuny, środkach ostrożności, które zostaną podjęte przez klub i rozmowach pomiędzy klubami.

Oliver Mintzlaff o…

…planach RB Lipsk w celu zapewnienia kibicom bezpieczeństwa

„Cieszymy się, że nasze plany zostały zatwierdzone i zaakceptowane przez lokalny wydział zdrowia. Jesteśmy w bliskim kontakcie z premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem, który również dał zielone światło naszym planom. Oznacza to, że fani mogą powrócić na Red Bull Arenę pod pewnymi warunkami - oczywiście zależy to od liczby zakażeń w Lipsku, która musi być na tak niskim poziomie, jak obecnie. We wszystkich dziedzinach życia desperacko pragniemy wrócić do normalności. Dla wszystkich, którzy są zaangażowani w piłkę nożną, normalność oznacza obecność kibiców na stadionie. Akceptacja naszej propozycji jest pierwszym krokiem do normalności”.

…koncepcji RB Lipsk

„Z jednej strony mamy w Lipsku niski wskaźnik infekcji, co jest podstawowym warunkiem umożliwiającym powrót kibiców. Mamy oczywiście nadzieję, że ten wskaźnik pozostanie na niskim poziomie w miarę rozpoczynania się kolejnych meczów. Z drugiej strony wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie z ostatnich tygodni i miesięcy, a także wiedzę osób postronnych z innych branż, aby stworzyć koncepcję, która według premiera jest niezwykle sprytna. Nasze plany powinny zminimalizować ryzyko infekcji kibiców na stadionie”.

…pierwszej kolejce Bundesligi

„Bilety będą oznaczone różnymi godzinami wstępu - chcemy uniknąć tłumów gromadzących się przy wejściu na stadion. W każdym bloku będzie siedziało maksymalnie sześć osób. Nie będzie napojów alkoholowych i jedzenia, a kibice muszą nosić maseczkę przez cały czas spędzony na stadionie. To są kluczowe punkty naszej koncepcji”.

…reakcji pozostałych klubów Bundesligi na spotkaniu klubów członkowskich DFL

„Nie słyszeliśmy opinii ze wszystkich klubów Bundesligi. Rozmawialiśmy z Hansem-Joachimem Watzke z Borussi Dortmund i Karlem-Heinzem Rummenigge z Bayernu, a także otrzymaliśmy wsparcie od 1. FC Köln i Werderu Brema. Mieli nadzieje, że dostaniemy zielone światło i będziemy mogli powitać kibiców ponownie. Każdy klub chce wrócić do normalności po nieobecności kibiców, więc nasz projekt był chwalony. DFL również nas wspierał”.

…rozmowy z innymi klubami

„Wymiana informacji była dla nas ważna, a spotkanie klubów pokazało, że wszyscy razem pracujemy. Christian Seifert upewnił się, że na spotkaniu przestrzegamy zasad higieny. Kluby jednoczą się w dzieleniu pomysłami na powrót kibiców, więc udostępniliśmy nasze plany wszystkim pozostałym klubom. Ogólnie było to bardzo owocne spotkanie”.

„Nasze plany spotkały się z dużym poparciem ze strony całej ligi. W tak trudnej sytuacji ważne jest, aby po pandemii wszyscy jak najszybciej wrócili do normy. To było i nadal jest naszym celem. Jesteśmy zadowoleni z naszych dotychczasowych postępów i mamy nadzieję, że wskaźnik infekcji w Lipsku pozostanie na tyle niski, że będziemy mogli z powrotem przywitać kibiców na meczu z Mainz”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły