RBLipsk.pl
Aktualności

Mintzlaff: „Max Eberl jest absolutnym ekspertem”

Mintzlaff: „Max Eberl jest absolutnym ekspertem”
fot. © rbleipzig.com

Informacja o podpisaniu umowy z nowym dyrektorem sportowym, Maxem Eberlem, w słabszym czasie dla klubu powinno być wzmocnieniem morale wszystkich osób związanych z klubem. Po ogłoszeniu komunikatu Oliver Mintzlaff zabrał głos o nowym dyrektorze i wyjaśnił trochę szczegółów dotyczących negocjacji.

Oliver Mintzlaff o…

…Maxie Eberlu

Dzięki temu, że dołączy do nas Max Eberl możemy w końcu obsadzić stanowisko dyrektora sportowego naszym wymarzonym kandydatem. Od zawsze szanowaliśmy jego sytuację, którą śledziliśmy od dłuższego czasu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy w grudniu zacząć naszą współpracę.

Po jego konferencji prasowej w styczniu skontaktowałem się z nim i życzyłem mu wszystkiego najlepszego. Potem próbowałem się kontaktować, ale Max powiedział, że chwilowo potrzebuje ciszy i spokoju a nie piłki nożnej. Dodał, że możemy wrócić do rozmowy latem. Nigdy nie odpuściłem tego kontaktu i spotkałem się z nim kiedy to było możliwe.

Max potwierdził mi, że uważa perspektywę pracy w naszym klubie jako bardzo interesującą ale nie chce wracać przed rozpoczęciem sezonu 2023/24. Otworzyło nam to drzwi do dalszych rozmów i jesteśmy szczęśliwi, że udało się umówić na rozpoczęcie współpracy w połowie grudnia.

Max Eberl jest absolutnym ekspertem w dziedzinie piłki nożnej i ma dobre rozeznanie zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Do tego ma doskonałą markę w branży. Przez wiele lat Mönchengladbach pokazywał, że można znaleźć właściwe rozwiązanie nawet w trudnej sytuacji. Sprawdził się jako ekspert transferowy, jak i promotor talentów – osiągnął wiele i wykonał świetną pracę.

…długim braku dyrektora sportowego

Minęło bardzo dużo czasu zanim udało nam się znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko dyrektora sportowego. Jednak zawsze najważniejsze było to, żeby zdobyć na to stanowisko absolutnie topowego pracownika, który może rozwijać RB Lipsk w dłuższej perspektywie i wznieść klub na wyższy poziom. Taki właśnie jest Max Eberl.

Chcę jeszcze raz podkreślić, że przywództwo sportowe skupione wokół Christophera Vivella i Floriana Scholza oraz wspierane przez Franka Aehliga, wykonało w tym czasie świetną robotę i bardzo dobrze wypełniło tę lukę.

Chciałbym w tym miejscu podziękować również Borussii Mönchengladbach, a przede wszystkim Stephanowi Schippersowi za dobre i zawsze uczciwe rozmowy.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły