RBLipsk.pl
Bundesliga

Mecz z Werderem pod kontrolą

To było 90 minut pod kontrolą. Zawodnicy RB Lipsk wygrali spotkanie z Werderem Brema 2:0 i kolejny raz trzy punkty zostają na Red Bull Arenie.

Poza początkiem meczu i szybką akcją Werderu to Lipsk był stroną przeważającą. Nie był to jednak wybitny pokaz graczy Juliana Nagelsmanna, ale mecz w ich wykonaniu był przyzwoity. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. W 26. minucie meczu Marcel Sabitzer po raz trzeci w tym sezonie wykorzystał rzut karny. Rzut karny sprokurowany przez faul Augustinssona na Poulsenie, którego można było uniknąć. Jednak zawodnik Werderu uderzył Poulsena przy wyskoku do górnej piłki i sędzia podyktował karnego, którego kapitan RB Lipsk zamienił na gola.

W 41. minucie Lipsk rozegrał ładną akcję zespołową zapoczątkowaną przez Haidarę, który podał do Poulsena. Duńczyk odegrał piętą do Daniego Olmo, a Hiszpan wpadł w pole karne, oddał strzał i zamienił go na bramkę.

W drugiej połowie Lipsk kontrolował wydarzenia na boisku i udało się zanotować czyste konto. Werder oddał w stronę bramki Gulásciego 10 strzałów, ale tylko dwa z nich były celne. Lipsk natomiast z 15 strzałów siedem notował w światło bramki. Celnośc podań RB Lipsk na poziomie 87% przy wykonanych prawie 600 podaniach.

Następne spotkanie Lipska to wyjazdowy mecz w Sinsheim z TSG 1899 Hoffenheim, który odbędzie się już środę, 16 grudnia o 20:30.