RBLipsk.pl
Bundesliga

Marsch przed meczem z Fürth: „Presja nie jest problemem”

Przed meczem z SpVgg Greuther Fürth Jesse Marsch wziął udział w konferencji prasowej.

Jesse Marsch o…

…SpVgg Greuther Fürth

„Greuther Fürth nie ma łatwo w pierwszej lidze. To drużyna, która dużo walczy i próbuje wszystkiego. W zeszłym roku zagrali świetny sezon w drugiej lidze. Jutro chcemy odnieść przeciwko nim zwycięstwo.

Fürth to inny zespół niż Paris Saint-Germain i na pewno będzie to inny mecz. Fürth gra wiele długich piłek. Mimo to z meczu w Paryżu możemy wiele wynieść. Graliśmy dobrze posiadając piłkę i graliśmy bardziej intensywnie kiedy jej nie mieliśmy, co nie ułatwiało gry graczom światowej klasy, takim jak Kylian Mbappé i Lionel Messi. Mimo to musimy się nauczyć, jak ważna jest ciągła czujność.

Nie przegraliśmy ostatnich czterech meczów z rzędu w Bundeslidze. Mamy tam rozpęd i rytm i musimy to wykorzystać, aby wygrać”.

…radzeniu sobie z presją

„Presja nie jest dla mnie problemem. Chodzi bardziej o nasze własne oczekiwania. Uważam, że nasze gry we Freiburgu i Paryżu były dobre i zauważyłem postęp, nawet jeśli wyniki nie były doskonałe”.

…swoim stylu trenerskim

„Zasadniczo jestem trenerem, który szuka pozytywów, postępu i realizacji celów. Ale jestem też realistą. Znalezienie tej równowagi jest bardzo ważne. Musimy stawiać cele, które możemy zrealizować.

Każdy mecz traktuję jako test. Potem to analizuję: co poszło dobrze, a co nie. Zastanawiam się nad kolejnymi krokami i jak mogę je przekazać zespołowi.

Ogólnie rzecz biorąc, poczyniliśmy duże postępy. Indywidualnie i jako grupa. Nie ma to nic wspólnego z tym, czy jestem miły, pozytywny, czy zachowuję się jak dupek – mogę być każdą z tych osób. Jeśli chcę, to nawet w jednym zdaniu”.

…swoich zasadach

„Dla chłopców kluczowe jest zrozumienie tego, co jest dla mnie ważne jako trenera. A mianowicie przebieg, intensywność, sprinty, osobowość, rozmowa na boisku, organizacja zespołu, mentalność w najtrudniejszych momentach, gotowość w każdej sytuacji, zachowanie taktyczne i dyscyplina na boisku.

Coraz więcej pracujemy w tym kierunku i robimy postępy, ale jeśli chcemy być najlepszym zespołem, musimy wdrażać te rzeczy jeszcze szybciej, ponieważ w tej chwili sprawy dzieją się zbyt wolno”.

…rotacji składu

„Przebieg gry nie był wystarczająco dobry w starciu z SC Freiburg. W Paryżu było lepiej, ale możemy zrobić jeszcze więcej. Do tej filozofii gry potrzebujemy świeżych nóg i graczy, którzy zawsze poświęcają się treningom i dają z siebie wszystko”.

…urodzinach Emila Forsberga

„Jak dla mnie 30 lat to wciąż bardzo młody wiek. Ledwo pamiętam moje 30. urodziny. Emil jest świetnym zawodnikiem. Jest zdecydowanie świeży i gotowy do gry jutro, więc szanse na pierwszy skład są duże. Z Freiburgiem strzelił swojego 50. gola dla RB Lipsk – potrzebujemy od niego kolejnych 50 (śmiech)”.

…skutecznej grze na skrzydłach

„Nasza gra na skrzydłach była ostatnio bardzo dobra. Szczególnie Angeliño zagrał wspaniałe piłki w ostatnim spotkaniu. Jeśli gramy trzema obrońcami, to wielką zaletą jest umieszczenie Angela na pozycji wahadłowego. Druga asysta przeciwko Paris Saint-Germain była szczególnie znakomita.

W meczu z Fürth również istnieje możliwość dla trzyosobowej formacji defensywnej - ale z powodu braku Lukasa musimy zmienić skład”.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Marsch i Gulácsi z pozytywnymi wynikami testu na koronawirus!

Marsch i Gulácsi z pozytywnymi wynikami testu na koronawirus!

Jesse Marsch uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Szybki test Pétera Gulácsiego również dał pozytywny wynik.

  • Aktualności
  • 0
Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch, Willi Orban i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po przegranym 2:0 meczu z TSG 1899 Hoffenheim.

  • Bundesliga
  • 0
Deschamps znowu pomija Nkunku

Deschamps znowu pomija Nkunku

Didier Deschamps, selekcjoner reprezentacji Francji, wysłał jakiś czas temu powołania na listopadowe mecze międzynarodowe. Po raz kolejny w powołaniach brakowało...

  • Aktualności
  • 2
Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Angeliño, Amadou Haidara i Nordi Mukiele udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Borussią...

  • Bundesliga
  • 0