RBLipsk.pl
Bundesliga

Marsch przed meczem z 1. FSV Mainz 05: „Koncentracja na sobie jest najważniejsza”

Marsch przed meczem z 1. FSV Mainz 05: „Koncentracja na sobie jest najważniejsza”
fot. © dierotenbullen.com

Jesse Marsch wziął udział w konferencji prasowej przed pierwszym meczem ligowym w sezonie 2021/22.

Jesse Marsch o…

…przygotowaniach do meczu z Mainz

„Jesteśmy skupieni na przygotowaniu się do naszego meczu. Najważniejsza dla nas jest nasza forma i przygotowanie do dobrej gry. Nie możemy również lekceważyć naszych przeciwników, bez względu na to co się stanie na boisku. Zawsze dobrze mieć rozpracowanego przeciwnika, ale kiedy posiadasz zbyt dużo informacji, można stracić koncentrację na osiągnięcie celu. Koncentracja na sobie jest najważniejsza. Nasza praca w klubie poprawia się z dnia na dzień. Jeżeli utrzymamy ten rozwój to zespół będzie gotowy do gry niezależnie od przeciwnika.

Mainz będzie grało głęboko i agresywnie. W poprzednim sezonie popełniali bardzo dużo fauli”.

…koronawirusie i szczepieniach

„Każdy wie z jak dużym ryzykiem wiąże się gra kiedy zaszczepionych jest tylko kilku zawodników i personel. Staramy się być ostrożni – szczepienia są bardzo ważne dla klubu i również dla mnie osobiście. Wszyscy jesteśmy już znudzeni chodzeniem w maskach, ale musimy nadal mieć szacunek do wirusa”.

…trenerze Mainz, Bo Svenssonie

„To świetny facet. Dobrze nam się współpracowało w FC Liefering w Austrii, to była świetna zabawa. Jest elastycznym trenerem z mnóstwem pomysłów i świadomością taktyczną. Ma dobre relacje ze swoimi zawodnikami. Byłem pod wrażeniem jego dobrej znajomości języka niemieckiego i tego jak jego Mainz grało w drugiej połowie poprzedniego sezonu”.

…André Silvie

„André jest bardzo inteligentnym zawodnikiem i ostatnio świetnie znajdował sobie miejsce w polu karnym. Mecz w Sandhausen był jego pierwszym meczem, w którym rozegrał 90 minut z nowymi kolegami. Widzieliśmy jak myśli na boisku, do tego zadaje mnóstwo pytań i codziennie integruje się z grupą. Jeśli będzie miał szansę strzelić bramkę w Mainz – prawdopodobnie to zrobi”.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły