RBLipsk.pl
Transfery

Lazar Samardžić nowym zawodnikiem RB Lipsk!

Trochę przyszło nam czekać na kolejny transfer RB Lipsk w tym okienku. Nowym wzmocnieniem ofensywy został Lazar Samardžić. 18-letni zawodnik podpisał kontrakt do 2025 r.

Samardžić to urodzony w Berlinie ofensywny pomocnik, który swoją karierę rozpoczął w Neukölln skąd przeniósł się do akademii Herthy BSC. W RB Lipsk będzie grał z numerem 20.

W młodzieżowych rozgrywkach U-17 Samardžić w 40 meczach strzelił 40 bramek i 14 asyst. Latem 2019 awansował do drużyny U-19 i w 16 meczach zdobył 14 bramek i 9 razy asystował. W Bundeslidze otrzymał szansę w trzech spotkaniach występując łącznie 32 minuty.

Lazar Samardžić wita się z RB Lipsk

„RB Lipsk to świetne miejsce dla młodych, głodnych gry zawodników. Drużyna gra atrakcyjną, ofensywną piłkę i dlatego jest to dla mnie idealny kierunek. Nie mogę się doczekać spotkania z zespołem i dam z siebie wszystko, żeby szybko zgrać się z innymi zawodnikami. Mam nadzieję, że będziemy mogli razem świętować wiele sukcesów”.

© RB Leipzig

Opinia Markusa Krösche

„Lazar Samardžić to jeden z największych niemieckich talentów. Wzbudził zainteresowanie wielu klubów, ale nam udało się go przekonać, żeby właśnie w Lipsku kontynuuował swoją karierę”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Właściciel RBLipsk.pl i założyciel fanklubu RB Lipsk Polska. Projektuję i koduję ładne rzeczy w internecie.

Dodaj komentarz