RB Lipsk Polska

„Łatwiej jest grać, gdy masz większą pewność siebie” – konferencja prasowa przed meczem z Liverpoolem

„Łatwiej jest grać, gdy masz większą pewność siebie” – konferencja prasowa przed meczem z Liverpoolem

Julian Nagelsmann i Tyler Adams wzięli udział w konferencji prasowej przed rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem.

Julian Nagelsmann o…

…ostatniej sesji treningowej w Lipsku

Wykonując ostatni trening w Lipsku, możemy odciążyć się w Budapeszcie i efektywniej wykorzystać czas, aby skoncentrować się na ważnym meczu. Głównym powodem tej decyzji jest to, że znamy już stadion.

…elastyczności i możliwościach w ataku

Jako trener zawsze dobrze jest, gdy masz kilka różnych opcji ustawienia zespołu. Bardzo się cieszę, że nasz atak wygląda coraz lepiej i jest to również bardzo pomocne, teraz kiedy musimy odrobić wynik 2:0 z Liverpoolem.

Jakość Yussufa Poulsena w tej chwili jest dokładnie taka sama, jak trzy tygodnie temu. Jednak łatwiej jest grać, gdy masz większą pewność siebie, taką jak Yussi na boisku. Podobnie Alexander Sørloth i Hee-Chan Hwang.

…sytuacji przed rewanżem

Moi piłkarze wiedzą, że w piłce nożnej wydarzyło się już wiele szalonych rzeczy i że można odwrócić wynik. Już to udowodniliśmy. Wiemy jednak również, że będzie to niezwykle trudne wyzwanie. Skupiamy się tylko na zbliżającym się meczu Ligi Mistrzów.

Oczywiście gdybyśmy awansowali, byłoby to niezwykłe i cudowne. W zeszłym sezonie rozegraliśmy kilka świetnych meczów w Lidze Mistrzów i to samo postaramy się zrobić w środę. Do meczu musimy podejść z mieszanką agresywności ataku i pokory - to będzie decydujące. Oczywiście nie będzie to łatwe do wykonania i nie możemy sobie pozwolić popełnienie podobnych błędów. Damy z siebie absolutnie wszystko na boisku, a w połączeniu z nastawieniem do walki chcemy dać wspaniały występ.

…sytuacji Liverpoolu

Liverpool to absolutnie światowej klasy zespół z absolutnie światowej klasy trenerem, który pokonał już kilka kryzysów w klubie. W swojej grze stwarzają dobre szanse, ale w tej chwili brakuje im po prostu skuteczności w lidze. 

Są chwile, kiedy Liverpool gra wysoko, ale są też momenty, kiedy grają głębiej - w zależności od sytuacji i przebiegu meczu. Wiemy, że zespół Jürgena Kloppa boryka się obecnie z kontuzjami zawodników, szczególnie w obronie. Chodzi o kontrolowanie przestrzeni za linią obrony. Zespół, który lepiej to wykorzysta, będzie bardziej skuteczny.

…jakości Emila Forsberga i Christophera Nkunku

Emil Forsberg ma ogromny wpływ na drużynę dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, zarówno klubowemu, jak i krajowemu. Z jego jakością w ostatniej tercji, zawsze może decydować o meczach. Niedawno strzelił gola przeciwko Freiburgowi, trenował dobrze i zawsze wnosi dodatkową jakość na boisko ze względu na swoją technikę i sposób, w jaki porusza się między liniami.

W przypadku Christophera Nkunku chodzi o wydobycie jego talentu. Miał znakomite pierwsze sześć miesięcy po przeprowadzce do RB Lipsk, a potem sytuacja nie potoczyła się tak dobrze w drugiej części sezonu. Ma niesamowitą szybkość, ma dużo sprytu i umiejętność strzelania bramek - a takie umiejętności są zawsze ważne, aby pokazać je na boisku. Decydującym czynnikiem jest skuteczność jego działań. Kiedy jest w szczytowej formie i wie, że gra o wynik, jest jeszcze lepszy. Chciałbym, żeby grał dalej w ten sposób przez kilka następnych tygodni.

…jego pełnym pasji coachingu

Nazwałbym siebie aktywnym trenerem. To moja praca i nie mogę tego robić mniej emocjonalnie, ponieważ jestem pełen pasji, kiedy stoję z boku. Moim zdaniem daje to także trenerowi pewne ujście dla swojej energii. Myślę też, że jeśli wymagam od moich zawodników absolutnej mentalności zwycięzcy na boisku, muszę to również sam pokazywać.

…pustych stadionach

Wszyscy musimy się przyzwyczaić do pustych trybun, w tej chwili nie mamy innego wyjścia. Ale oczywiście o wiele przyjemniej jest grać przed kibicami i ogromnie tęsknimy za naszymi kibicami. Wiele emocjonalnych momentów, takich jak zwycięstwo w ostatniej chwili z Borussią Mönchengladbach, było czymś, czego wolałbym raczej doświadczyć na stadionie pełnym naszych fanów. To sprawia, że całość jest znacznie bardziej emocjonalna. Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy kibice zostaną wpuszczeni z powrotem na stadiony, ponieważ o to właśnie chodzi w piłce nożnej.

© RB Leipzig

Tyler Adams o…

…swoim rozwoju i kadrze RB Lipsk

Dostawałem coraz więcej okazji od trenera i starałem się je wykorzystywać tak często, jak tylko mogłem i mieć jak największy wpływ na wyniki zespołu. Mamy ogromną jakość w naszym zespole, właściwie moglibyśmy całkowicie zmieniać naszą jedenastkę w każdy weekend.

…nadchodzącym meczu z Liverpoolem

Mimo że ostatnie wyniki w lidze nie były zbyt przekonujące dla Liverpoolu, co nie czyni ich bezbronnymi. Nie można ich lekceważyć. Nie jest łatwo wejść na szczyt, a szczególnie tam pozostać - nawet dla Liverpoolu.

To będzie trudne, mimo że nasze wyniki w ostatnich tygodniach są dobre i zdobyliśmy dużo pewności siebie. Każdy zawodnik będzie musiał dojść do limitu, jeśli chcemy awansować dalej. Udało nam się stworzyć dobre szanse w pierwszym meczu. W rewanżowym meczu musimy wykorzystać swoje szanse i strzelić gole.

Dodaj komentarz