RBLipsk.pl
Liga Europy

Konferencja przed meczem z Realem Sociedad: „Nie możemy się doczekać tego wyzwania”

Konferencja przed meczem z Realem Sociedad: „Nie możemy się doczekać tego wyzwania”
fot. © Twitter @RBLeipzig

Już jutro rozpoczynamy przygodę z Ligą Europy. Przed meczem z Realem Sociedad odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Domenico Tedesco i Dani Olmo.

Domenico Tedesco o…

Domenico Tedesco na konferencji prasowej przed meczem z Realem Sociedad (© RB Leipzig)

…pierwszym meczu w Lidze Europy jako trener RB Lipsk

„Jestem bardzo podekscytowany tym, że jestem na tym stanowisku. Udział w międzynarodowym spotkaniu zawsze jest czymś wyjątkowym. W szatni panuje świetna atmosfera i jesteśmy w bardzo dobrym nastroju. Nie możemy się doczekać tego wyzwania”.

…Realu Sociedad

„Oceniam ich bardzo wysoko. Jeśli chodzi o nazwę, oczywiście nie przyciągnie ona w Niemczech takiej uwagi, jak mecz z Barceloną czy Atlético Madryt. Ale w styczniu znokautowali Atlético w Copa Del Rey. Ich skład ma ogromną wartość i mają tylko jeden punkt straty do Barcelony w lidze. To czy ostatecznie uda im się wykorzystać swoje szanse zawsze podyktowane jest niuansami gry”.

…pomyśle na mecz

„Potrzebujemy piłki. Kiedy grasz przeciwko hiszpańskiej drużynie, oni wiedzą, co z nią zrobić. Grają w dość ciasnych przestrzeniach przed linią końcową. Zagrażają również swoją błyskotliwością. Dlatego musimy trzymać ich z dala od naszej bramki. Mają wiele opcji do wyboru i potrafią dostosować się do różnych sytuacji. Musimy być odpowiednio nastawieni przeciwko nim”.

…zasadzie goli na wyjeździe

„Dorastałem z zasadą goli na wyjeździe i jako romantyk byłem sceptyczny gdy to zmienili. Zasadniczo jako gospodarze można grać bardziej otwarcie, bo jeśli jest 1:0 lub 2:1, to w rewanżu nie ma to znaczenia. Przypuszczam, że na tej podstawie można by to uznać za pozytywne. Jestem jednak zasadniczo przeciwny zmianom zasad. Myślę, że powinniśmy zostawić futbol takim, jakim jest i takim, jakim go kochamy. Ale musimy żyć z tymi zmianami”.

…Alexandrze Sörlothcie

„Jest duża szansa, że Alex zagra. Wyobrażam sobie, że będą chcieli, aby grał przeciwko klubowi z którego jest wypożyczony. Mają też inne dobre opcje w ataku. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. Jest dużym, wysokim napastnikiem, ale jest też szybki i dobry w powietrzu. Ostatecznie nie ma dla nas znaczenia, z kim zdecydują się zagrać, ponieważ są w ofensywie bardzo silnym zespołem. Jednak poznanie gracza i obrona przed nim to dwie bardzo różne rzeczy”.

…możliwości wygrania tytułu

„Jesteśmy na to przygotowani i jesteśmy na świetnej pozycji w DFB-Pokal i Lidze Europy, ale do obu jeszcze daleko. Nie muszę tłumaczyć zespołowi, jak ważny jest awans. Cały zespół, łącznie z personelem, jest bardzo ambitny i chcemy w pełni wykorzystać nasz potencjał. Chcemy wygrać wszystko, co obecnie jest możliwe”.

Dani Olmo o…

Dani Olmo na konferencji prasowej przed meczem z Realem Sociedad (© RB Leipzig)

…swoim poziomie przygotowania

„Pierwsza część sezonu była dla mnie bardzo trudna. Obecnie czuję się dobrze i poczyniłem postępy dzięki pomocy trenerów oraz fizjoterapeutów. Teraz chcę grać jak najwięcej, aby jak najbardziej pomóc zespołowi”.

…meczu przeciwko Realowi Sociedad

„Spodziewam się, że ten mecz będzie trudny i wyrównany. Real Sociedad rozgrywa dobry sezon, zarówno w La Liga jak i Lidze Europy. Będzie to spotkanie dwóch zespołów, które chcą mieć piłkę przy nodze i ją rozgrywać. Będzie to świetne show dla fanów. Świetnie trenowaliśmy w ostatnich tygodniach i chcemy dać z siebie wszystko”.

…mocnych stronach Lipska

„Obecnie mamy dobry moment. Radzimy sobie dobrze na wszystkich frontach. Real nas przetestuje więc będziemy musieli sobie zaufać i iść swoją drogą. Najważniejszy jest zespół. Nie możesz wygrać meczu z 11 lub 12 graczami, potrzebujesz całej drużyny. Miałem szczęście wygrywać wcześniej trofea, wspólność zespołu zawsze odgrywała dużą rolę. Przeszliśmy w tym sezonie przez kilka trudnych okresów, które udało nam się przezwyciężyć”.

…spotkaniu z hiszpańskimi kolegami

„To jest coś wyjątkowego. Rozmawiałem już z nimi o tym i są bardzo zmotywowani. Nie widzieliśmy się od jakiegoś czasu i wspaniale móc się spotkać i zmierzyć ze sobą. Dla mnie najważniejszy jest mecz”.

Reklama Zarejestruj się w STS
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły