Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Konferencja przed meczem z Manchesterem United: „Chcemy wygrać i zagrać w fazie pucharowej!”

Konferencja przed meczem z Manchesterem United: „Chcemy wygrać i zagrać w fazie pucharowej!”
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann i Angeliño wzięli udział w konferencji prasowej przed kończącym zmagania w grupie H Ligi Mistrzów meczem z Manchesterem United. Zmagania piłkarzy RB Lipsk będzie można obserwować we wtorkowy wieczór, od 21.

Julian Nagelsmann o…

…porażce w Manchesterze

„Staraliśmy się wyciągnąć wnioski po wysokiej porażce w Manchesterze. Wynik końcowy był wysoki, ale my nie zagraliśmy aż tak źle. Ogólnie stworzyliśmy za mało szans w polu karnym i nie byliśmy wystarczająco agresywni w ostatnich 30 minutach meczu. Zbyt baliśmy się atakować. We wtorek musimy podejść do meczu zupełnie inaczej – musimy znaleźć więcej rozwiązań w ataku i dostać się pod bramkę rywala”.

„Jesteśmy przygotowani, że Manchester United może podkręcić tempo swojej gry i narzucić swój styl. Pokazali to już w tym sezonie kilka razy. Są niebezpieczni aż do ostatniego gwizdka meczu. Musimy pamiętać, że mecz kończy się dopiero kiedy sędzia zagwiżdże po raz ostatni”.

…sytuacji w grupie

„Nie będziemy patrzeć wstecz na poprzedni mecz. Sytuacja w grupie jest skomplikowana dla obu zespołów. Musimy wygrać, żeby awansować. Wysoka porażka w Manchesterze nie ułatwiła nam zadania. Manchester United miał przewagę i był liderem grupy, jednak ich porażka z Paris Saint-Germain trochę zmieniła układ sił”

„Chcemy wygrać i zagrać w fazie pucharowej!”

…„eksplozji” formy Emila Forsberga

„Emil cieszy się naszym zaufaniem. Gra prawie wszystko, nawet jeśli nie przez pełne 90 minut. Udaje mu się uniknąć kontuzji i dlatego jest w dobrym rytmie meczowym. W poprzednim sezonie grał sporo, ale pauzował też sporo z powodu kontuzji. Obecnie wszystko jest w porządku i jest to dobry rok dla niego. Mam nadzieję, że będzie to kontynuował, bo go bardzo potrzebujemy!”

„Jak dotąd nasz wariant bez prawdziwego napastnika sprawdził się dobrze. Emil to inteligentny zawodnik co widzieliśmy np. w meczu z Bayernem. Zawsze szuka i znajduje wolną przestrzeń na boisku. Gracze tacy jak on – wnoszący jakość i kreatywność mogą decydować o wyniku spotkania. Dodatkowo jest duże prawdopodobieństwo, że na boisku będzie podejmował dobre decyzje”.

…podbudowaniu morale w ostatnich spotkaniach

„Dobrze poradziliśmy sobie z meczami pod presją i wróciliśmy do Lipska z pozytywnym nastrojem. Remis z Bayernem był szczególnie dobry dla naszej pewności siebie. Punkt był zasłużony i może nawet dla nich szczęśliwy”.

„Mamy jeszcze parę godzin do wtorkowego meczu, żeby wrócić do 100% gotowości”.

Angeliño o…

…finale fazy grupowej Ligi Mistrzów

„To jest bardzo ważny mecz. Strata pięciu goli w Manchesterze było ciężkie do przyjęcia, ale nie patrzymy wstecz. Jesteśmy skupieni na meczu finałowym w naszej grupie Ligi Mistrzów. Chcemy odrobić stratę z pierwszego meczu z Manchesterem United i awansować do rundy pucharowej”.

„Obie drużyny mogą wywalczyć awans lub odpaść we wtorkowym meczu. Jest to wyjątkowy mecz z dużą szansą na sukces dla obu drużyn. Musimy być bardzo skupieni i nie popełniać żadnych błędów”.

…swoim czasie w Lipsku

„Jestem szczęśliwy. Uwielbiam grać w Lipsku. Tydzień po tygodniu mam szansę pokazać swoje umiejętności na boisku. Uwielbiam piłkę nożną i nie chcę stracić żadnej minuty”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły