Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Konferencja prasowa przed meczem z VfL Bochum

Konferencja prasowa przed meczem z VfL Bochum

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z VfL Bochum w DFB-Pokal.

Julian Nagelsmann o…

…potencjalnej rotacji

„Chcę wygrać, więc wystawię najlepszą jedenastkę przeciwko Bochum. Aby mieć pewność, że na boisku jesteśmy jak najświeżsi, mogą być pewne zmiany. Jednak nie jestem pewien jeszcze co do tego, jak duże będą zmiany. W tej chwili tylko Péter Gulácsi jest na liście. Jutrzejszy skład i naszą taktyka dadzą zawodnikom z małą ilością minut szanse na dobry mecz”.

„Kilku zawodników zasłużyło na odpoczynek. Na przykład Dayot Upamecano miał od czasu do czasu problem z kolanem. Jest szansa, że go nie wybiorę do składu. Do tej pory Angeliño zagrał też w prawie każdym meczu. Nie miał żadnych problemów i zawsze chce być na boisku. Jest zawodnikiem, który nie potrzebuje przerwy, ani jej nie chce. W poniedziałek wolał trenować z resztą niż robić trening regeneracyjny - żebyś mógł się dowiedzieć, jakim jest człowiekiem”.

…niebezpiecznych stronach Bochum

„Są najskuteczniejszym zespołem 2020 roku na podstawie sumy punktów i mieli najbardziej udaną pierwszą część sezonu od 25 lat w tej kampanii”.

„Potrafią zdobyć ogromną liczbę goli i robią to na różne sposoby. Uważam, że ich skład jest bardzo interesujący. Mają bardzo szybkich środkowych i bocznych obrońców, którzy zajmują dużo miejsca. Mają dużo szybkości na flankach, a także spore doświadczenie w środku pola. Robert Zulj, którego znam z czasów Hoffenheim, jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, ale też silnym fizycznie. Simon Zoller biega w górę i w dół jak pociąg, jest niesamowicie pracowitym zawodnikiem”.

„Bochum jest w tej chwili w bardzo dobrym miejscu i przez ostatnie kilka miesięcy zdobyli wiele pewności siebie. Oczywiście będą chcieli robić postępy i kontynuować udaną passę”.

„Naszym zadaniem będzie powstrzymanie ich. Jesteśmy czujni - będzie to zadziorne spotkanie”.

…marzeniu o pucharach

„Oczywiście chcemy wygrywać trofea, dotyczy to również DFB-Pokal. Zespół jest na tyle sprytny, że wie, o co chodzi w środowym meczu - to mecz pucharowy”.

„Bayern, czyli duży gracz, jest już poza pucharem, ale to nie zmienia rangi zawodów, ani nie zwiększa naszych szans na wygranie, bo zostało kilka bardzo dobrych drużyn, które również chciałyby podnieść trofeum”.

„Nie będziemy zbyt wiele myśleć o przeciwnikach, musimy skupić się na własnych występach”.

…Lukasie Klostermannie

„Klosti jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem i może grać na wielu różnych pozycjach. Nie spędza dużo czasu na myśleniu gdzie gra - po prostu gra. Jest równie niezawodny niezależnie od pozycji, na której gra, co czyni go cennym zawodnikiem”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły