RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z VfB Stuttgart

Konferencja prasowa przed meczem z VfB Stuttgart

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z VfB Stuttgart.

Julian Nagelsmann o…

…naszym najbliższym przeciwniku

„Myślę, że VfB Stuttgart mocny zespół, nawet jeśli nie zdobyli u siebie wielu punktów. Mimo to na Mercedes-Benz Arena mają dobre występy. Mają naprawdę interesująca drużynę z wieloma utalentowanymi zawodnikami. Uosabiają to, jak chce trener, aby grali, czyli szybko, z dużą intensywnością”.

„Mój były asystent wykonuje tam świetną robotę w roli pierwszego trenera. Oboje razem uczęszczaliśmy na kursy trenerskie, co pomogło nam ukształtować kariery - byliśmy nawet współlokatorami przez 10 miesięcy”.

„To będzie ciekawy mecz dla obu drużyn”.

…przygotowaniach do meczu

„Nasz zespół po raz pierwszy wrócił na boisko w piątek. Dziesięciu zawodników pierwszej drużyny i zawodnik akademii przeszli niedawno kwarantannę po przyjeździe z obszarów wysokiego ryzyka. Trenowali indywidualnie przez kilka dni”.

„Nie byliśmy w stanie pracować na wiele sposobów w tym tygodniu, ale będziemy to robić w najbliższych dwóch tygodniach, z czego jesteśmy zadowoleni. Będziemy musieli jednak być ostrożni, ponieważ potem znowu mamy mecze w środku tygodnia”.

„Mimo że przerwa świąteczna była wyjątkowo krótka, był to dobry odpoczynek dla głów i dla ciał zawodników. Zobaczymy, jak dobrze będzie w sobotę przeciwko Stuttgartowi”.

…możliwych skutkach skrócenia przerwy zimowej

„Przypuszczam, że jakość Bundesligi nieco ucierpi od marca z powodu skróconej przerwy zimowej i dużego obciążenia pracą. Wiele drużyn rozegra do tego czasu dużo meczów. Może być ciężko, ale to będzie zależało od tego, jak kluby sobie z tym poradzą”.

„Zespoły mogą lepiej radzić sobie z obciążeniem pracą, jeśli spróbują wygrać każdy mecz. To tylko potencjalne przypuszczenie - nie można tego przewidzieć”.

„Słońce i witamina D wiosną mogą dać impuls zawodnikom i zespołom”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły