RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z TSG 1899 Hoffenheim

Konferencja prasowa przed meczem z TSG 1899 Hoffenheim

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z TSG 1899 Hoffenheim.

Julian Nagelsmann o…

…swoim poprzednim klubie

„Chcemy wygrać mecz, bez względu na to, czy to mój były klub, czy nie. W zeszłym sezonie mieliśmy szczęście w Hoffenheim. Grali dobrze i byli właściwie lepszym zespołem - to był ich pierwszy mecz po zmianie trenera. Tym razem sytuacja jest inna. Przygotujemy się do tego meczu jak do każdego innego i spróbujemy zdobyć punkty, ponieważ chcielibyśmy pozostać konkurencyjni na szczycie tabeli”.

…obecnej formie TSG 1899 Hoffenheim

„Ich mecz z Leverkusen nie był tak jednostronny jak wynikałoby to z wyniku. TSG miało duże szanse w pierwszej połowie i po wznowieniu gry wystawiło przeciwników na ogromną presję - mogli tu łatwo wyrównać. Mają trzech dobrych zawieszonych w grze. Stefan Posch, Florian Grillitsch i Dennis Geiger. To oczywiście dla nas dobra rzecz, ale nie mogę powiedzieć, czy będzie to miało jakiś wpływ na grę. Hoffenheim mimo wszystko będzie miał dobry plan”.

…Sebastianie Hoenneßie

„Spotkałem już kiedyś Sebastiana Hoenneßa. To naprawdę miły facet, rodzinny człowiek, który moim zdaniem ma bardzo dobre poglądy na piłkę nożną. Punkty TSG nie są w tej chwili zgodne z ich występami. Przegrali pechowo kilka razy”.

„Grają z dużą elastycznością i mają dobre plany gry, które zawsze są dostosowane do konkretnych przeciwników. Praca wykonywana w Hoffenheim jest znakomita. Przepłynęli przez fazę grupową Ligi Europy z 16 punktami. Hoenneßa odegrał w tym dużą rolę, ponieważ jest bardzo dobrym trenerem”.

…tegorocznym wyścigu o tytuł

„Nikt nie wie, jak zespoły poradzą sobie z bardzo krótką przerwą zimową. W zeszłym sezonie również długo rywalizowaliśmy na szczycie, ale nigdy nie zostaniemy mistrzami, mówiąc tylko o naszej konsekwencji. Musimy być konsekwentni. Jeśli to zrobimy, będziemy jednym z pretendentów do tytułu - zawodnicy, trenerzy, klub, wszyscy tego chcą”.

…pucharowym meczu z FC Augsburg

„Mecz DFB-Pokal z FC Augsburg odbędzie się zgodnie z planem. Nie osiągnięto porozumienia co do przełożenia meczu, czemu klub sprzeciwił się ze zrozumiałych powodów. Mecz odbędzie się więc 22 grudnia w Augsburgu. Oczywiście spodobałoby się chłopakom mieć dodatkowe dwa lub trzy dni urlopu”.

…losowaniu Ligi Mistrzów

„Wszystkie drużyny, które mogliśmy wylosować są silnymi i ambitnymi przeciwnikami. W Liverpoolu zmierzymy się z czołowym klubem ze wspaniałą historią. Naprawdę nie możemy doczekać się meczów, mimo że są jeszcze daleko. To będzie ekscytujący mecz. Pomimo jakości przeciwnika, będziemy w stanie przejść dalej”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły