RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Konferencja prasowa przed meczem z PSG

Konferencja prasowa przed meczem z PSG
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann i Ibrahima Konaté wzięli udział w konferencji prasowej poprzedzającej mecz z PSG.

Julian Nagelsmann o…

…presji przed meczem

„Presja nie będzie wszystkim, co będzie się liczyć. Raczej forma dnia i ogólne wyniki w grze. W ciągu 90 minut inne czynniki są istotne”.

„Zasadniczo każdy mecz w Lidze Mistrzów jest czymś wyjątkowym. Czujesz to za każdym razem. W zeszłym sezonie presja była oczywiście większa. Obie drużyny chciały awansować do finału, PSG może nawet musiało”.

…obecnej formie

„W ostatnich kilku meczach mieliśmy dużo więcej posiadania piłki niż w poprzednich meczach. Musieliśmy więc mniej bronić. Jeśli masz rzadziej piłkę, naturalnie musisz więcej bronić”.

„Będziemy musieli zmierzyć się z naciskiem ze strony PSG, a także utratą piłki i zmianą taktyki. Musimy być na to przygotowani”.

…Paris Saint-Germain

„W przypadku Neymara i Kyliana Mbappé, PSG skupia się na tych dwóch zawodnikach. Ale Thomas Tuchel zawsze lubi zmieniać dwa podstawowe ustawienia. Musimy więc zobaczyć, jak zagrają”.

„Zdecydowanie chcemy dać im ’finał’, o którym sami mówią. Spodziewam się otwartego przeciwnika”.

…Ibrahimie Konaté

„Ibou Konaté najwyraźniej potrzebował dużo czasu po ciężkiej kontuzji. Ale w ostatnich kilku meczach wypadł bardzo dobrze”.

„Dla mnie jest jednym z najlepszych środkowych obrońców w Bundeslidze. W zasadzie mógłby nawet grać na innych pozycjach. Ibou to świetny piłkarz. To mądry, młody człowiek, który słucha i zawsze chce się doskonalić”.

Ibrahima Konaté o…

…jutrzejszym przeciwniku

„Oczywiście w szeregach Paris Saint-Germain jest wielu świetnych zawodników, na przykład Neymar i Kylian Mbappé. Ale my też mamy w swoich szeregach wielu dobrych zawodników. Będziemy musieli zagrać jako kolektyw, wtedy możemy się im przeciwstawić”.

…o jego „meczu u siebie”

„Ten mecz będzie dla mnie trochę jak mecz u siebie. Przecież tu się urodziłem i tu mieszkałem. Wszyscy moi przyjaciele są fanami PSG. Podobnie moja rodzina. Ale nie mogę o tym myśleć. Musimy zagrać nasz mecz”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły