Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

Konferencja prasowa przed meczem z Paris Saint-Germain

Konferencja prasowa przed meczem z Paris Saint-Germain
fot. © uefa.com

W konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Paris Saint-Germain wzięli udział Julian Nagelsmann i Yussuf Poulsen.

Julian Nagelsmann o…

…zaangażowaniu piłkarzy

„Krótka przerwa wakacyjna była bardzo dobra dla moich zawodników. Czułem to już w Lipsku kiedy wznowiliśmy treningi. Tutaj jeszcze mocniej czuć pełne zaangażowanie”.

„Z powodu dużej intensywności po wznowieniu rozgrywek Bundesligi brakowało nam trochę świeżości. Teraz czujemy, że mam naładowane baterie i widać to było w meczu z Atlético. Ta świeżość będzie decydującym czynnikiem w starciu z PSG”.

„Musimy być bardzo chciwi i pełni ambicji, żeby wygrać ten mecz. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego rezultatu, ale chcemy wykonać kolejny krok. Jestem pewien, że zespół jest na to gotowy. Damy z siebie 100% i rzucimy wyzwanie przeciwnikowi!”

…sile ofensywnej Paris Saint-Germain

„Myślę, że to nie będzie realne, żebyśmy trzymali zawodników ofensywnych PSG z daleka od naszego pola karnego. Mają olbrzymią jakość w ataku i to normalne, że tworzą sytuacje do zdobycia bramki. Dlatego najważniejsze będzie w naszej grze obronnej trzymanie formacji i gra drużynowa. Widzę w moich zawodnikach pewność siebie, która pozwoli odeprzeć ataki zawodników Paris Saint-Germain. Mamy dużą jakość i będziemy starali się trzymać piłkę”.

…możliwości wpłynięcia na grę jako trener

„Jako trener zawsze chcę mieć jak największy wpływ na grę na boisku. Jednak ostatecznie to gra zawodników decyduje o konkretnych rozwiązaniach sytuacji. To, co mogę zrobić to jak najlepiej przygotować zawodników na różne scenariusze i decydujące momenty gry dając im odpowiednie rozwiązania, aby w każdym momencie mogli podjąć najlepszą decyzję”.

„Nie zawsze wszystko jest tak jak planujemy. Muszę być realistą. Staram się mieć jak największy wpływ na to jak grają moi zawodnicy”.

Yussuf Poulsen o…

…swojej roli w meczu z Paris Saint-Germain

„Moja rola w meczu z Paris Saint-Germain będzie zupełnie inna niż w meczu z Atlético. Paris Saint-Germain gra zupełnie inaczej, ale będzie na to przygotowani. Francuzi grają bardziej ofensywną piłkę niż Atlético i moja rola zostanie odpowiednio dostosowana”.

„W ćwierćfinale grałem blisko z Danim Olmo i bardzo dobrze nam poszło!”

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły