RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z Herthą BSC

Konferencja prasowa przed meczem z Herthą BSC
fot. © rbleipzig.com

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Julian Nagelsmann opowiedział o obciążeniach zawodników, napiętym terminarzu, naszym najbliższym przeciwniku i o możliwych występach naszych nowych zawodników, Alexandra Sørlotha i Hwang Hee-Chana.

Julian Nagelsmann o…

…obciążeniach zawodników

„Chłopcy, którzy nie grali zbyt dużo we wtorkowym meczu, rozegrali w środę intensywne gry ośmiu na ośmiu. Ważne jest, aby zawodnicy tacy jak Ibrahima Konaté czy Justin Kluivert, którzy przez jakiś czas byli nieobecni, mogli biegać dłuższe dystanse i nabierać rytmu. Rozsądną rzeczą było dać drużynie w czwartek dzień na regenerację. Zamiast trenować na boisku, zawodnicy pracowali na rowerach”.

„Mamy wielu młodych zawodników, którzy są bardzo aktywni. Staramy się urozmaicać nasze treningi na tyle ile to możliwe. Nowe rowery od naszego partnera Specialized dały nam doskonałą okazję do zrobienia czegoś innego na świeżym powietrzu”.

…napiętym terminarzu

„Musimy starać się zachować równowagę, kiedy trenujemy i odpoczywamy. Trudno się poprawiać mając tak mało czasu na trening. Cały czas musimy myśleć z wyprzedzeniem i planować z wyprzedzeniem. Piłka nożna to jednak sport kontaktowy, w którym piłkarze doznają kontuzji i plany mogą zostać szybko zmienione”.

„Nie jestem fanem wprowadzania pięciu lub sześciu zmian w składzie na mecz. W sobotę przeciwko Herthcie będziemy potrzebować zawodników, którzy potrafią zachować naszą główną strukturę gry, ale niektórzy też będą musieli być na świeżości”.

…naszym najbliższym przeciwniku

„Bruno Labbadia poprawił fizyczność drużyny. Mimo że nie mieli dobrego początku sezonu, mają przyzwoitą drużynę z kilkoma świetnymi zawodnikami, którzy mają duży potencjał. Pokazali, co potrafią w meczu przeciwko Bayernowi. Przy odrobinie szczęścia mogli nawet wygrać ten mecz”.

„Są sprytną drużyną i potrafią przeszkadzać rywalowi poprzez taktyczne faule. Nie patrzymy w tabelę i nie przejmujemy się tym, ile mają punktów, ale raczej zawodnikami, którzy mogą wyrządzić nam szkody”.

…możliwych występach Alexandra Sørlotha i Hwang Hee-Chana

„Alexander Sørloth i Hwang Hee-Chan wciąż potrzebują czasu. Obaj przychodzą z lig, które nie są tak mocne jak Bundesliga. Nie mówię o tym w lekceważący sposób, ale po prostu muszą się przyzwyczaić do szybkości i intensywności tej ligi. Hwang nie jest też w 100% zdrowy. Alex dobrze trenował w tym tygodniu i jest kandydatem do pierwszego składu”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły