RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z Freiburgiem

Konferencja prasowa przed meczem z Freiburgiem
fot. © youtube.com/channel/UCkZwB4IGoNBvRmVT2gaO4XA

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Freiburgiem.

Julian Nagelsmann o…

…solidnych stronach Freiburga

Freiburg ma bardzo dobrą drużynę. Christian Streich jest bardzo sprytnym trenerem, który zawsze rozwija nowe pomysły. Ma solidny zespół i dobrze o tym wie. Freiburg gra z sercem i zawsze wkracza w mecze z dużą ilością emocji.

Jeśli spojrzymy w tabelę, są bardzo blisko europejskich miejsc, nawet jeśli nie jest to ich główny cel.

…zmęczeniu

Po intensywnym meczu pucharowym z Wolfsburgiem będziemy musieli wnieść element świeżości przeciwko Freiburgowi, ale także utrzymać bezpieczną bazę, aby móc oprzeć się trudnemu przeciwnikowi. Ostatni raz, gdy graliśmy z Freiburgiem na wyjeździe mieliśmy świetną pierwszą połowę, ale nie mogliśmy tego utrzymać przez 90 minut. Będziemy musieli zrobić to w weekend.

Nie możemy myśleć o niczym innym jak tabela ligowa czy środowy mecz w Lidze Mistrzów. Musimy myśleć o tym, co tu i teraz i przekraczać swoje granice przez pełne 90 minut i walczyć z Freiburgiem o zwycięstwo.

…występach drużyny

Jestem bardzo zadowolony z tego, jak chłopcy poradzili sobie z wysokimi wymaganiami. Moim zdaniem już widać, że niektóre zespoły straciły trochę fizyczności i jest im nieco trudniej grać.

Jak dotąd nie widziałem żadnych psychicznych czy fizycznych problemów w naszym zespole. Szczególnie w meczu z Borussią Mönchengladbach, gdzie do 94. minuty gry walczyliśmy i dawaliśmy z siebie wszystko. Z Freiburgiem nie będzie łatwiej, bo będą świeżsi od nas. Środowy mecz w DFB-Pokal był bardzo intensywny.

Zwycięstwo nieco ułatwia regenerację, a także pomaga odzyskać zdrowie psychiczne. Chłopcy są zapaleni do każdego meczu.

…roku koronawirusa

Świat żyje koronawirusem od prawie roku. Ostatni raz graliśmy z kibicami 10 marca - był to mecz z Tottenhamem w Lidze Mistrzów. Wciąż pamiętam, jak objęliśmy prowadzenie i nasz spiker Tim Thoelke wypowiadał imię Marcela Sabitzera, a cała Red Bull Arena mu odpowiadała. To było bardzo znaczące i ważne zwycięstwo RB Lipsk.

Naprawdę mam nadzieję, że wkrótce znów będziemy razem wykrzykiwać nazwiska zawodników po bramce. Czekam z niecierpliwością na ten dzień.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły