RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z FC Schalke 04

Konferencja prasowa przed meczem z FC Schalke 04
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann podczas konferencji prasowej przed meczem z Schalke opowiedział między innymi o nastroju w zespole, nowym trenerze Schalke, a także wypowiedział się na temat sytuacji Christophera Nkunku, Alexandra Sorlotha i Williego Orbana.

Julian Nagelsmann o…

…nastroju w zespole

„Wczorajsza gra 11 na 11 wyglądała naprawdę dobrze. Piłkarze są gotowi na ten mecz. Na podstawie ich wyników na treningach musiałbym wziąć więcej zawodników na mecz niż mi wolno!”

„Zawodnicy, jak i cały zespół nigdy nie mogą traktować zwycięstwa jako czegoś oczywistego, bez względu na to, czy jest to mecz przeciwko dużej drużynie, czy małej. Cieszymy się z każdego zwycięstwa”.

…nowym trenerze Schalke, Manuelu Baumie

„Byłoby lepiej dla nas, gdyby stało się to po naszym meczu. Mam jednak pojęcie o tym, jak będzie chciał Manuel Baum, aby jego zespół grał. Zastanawiam się również co bym zmienił, gdybym był na jego miejscu - tak jak na przykład liczba straconych bramek”.

„W wyniku pojawienia się nowego trenera zawodnicy, którzy wcześniej nie grali zbyt dużo, zawsze chcą pokazać co potrafią, dlatego zyskuje na tym cała drużyna. Ponadto nowy trener wnosi coś nowego do treningu i ma swój własny sposób na grę. Jednak ostatecznie to od nas zależy, jak zagramy w sobotę i jak sobie poradzimy”.

„Pracowaliśmy nad kilkoma rzeczami przed tym meczem. Jestem bardzo podekscytowany czy to się powiedzie”.

…sytuacji Christophera Nkunku

„W ataku mamy kilka opcji. Będziemy też musieli zobaczyć jak rozwiąże się sytuacja z Yussufem Poulsenem i Hwang Hee-Chanem”.

„Christo trenował naprawdę dobrze w tym tygodniu. Do tej pory grał prawie w każdym meczu, ale teraz jest inna sytuacja. Jest to jednak coś, co dobrze przyjmuje i dobrze pracuje. Zdecydowanie jest kandydatem do pierwszej jedenastki na sobotę”.

…sytuacji Alexandra Sorlotha

„Alexander trenował indywidualnie, gdy inni zawodnicy odpoczywali. W tym tygodniu wyglądał dużo lepiej niż w meczu z Leverkusen. Ma wspaniały charakter, zawsze słucha i chce się uczyć”.

„Jednak wyjście w pierwszym składzie będzie dla niego trudne. Prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie”.

…sytuacji Williego Orbana

„Wyjaśniłem mu sytuację - przez długi czas leczył kontuzję, a także Marcel Halstenberg i Lukas Klostermann dobrze grają na jego pozycji. Willi jest profesjonalistą i dobrze to rozumie. Jest osobą refleksyjną. Zawsze możesz na nim polegać”.

„Zawsze daje z siebie wszystko na treningach. Willi ma szansę wyjść w sobotę w podstawowym składzie”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły