RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z Eintrachtem Frankfurt

Konferencja prasowa przed meczem z Eintrachtem Frankfurt
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Eintrachtem Frankfurt.

Julian Nagelsmann o…

…Eintrachcie Frankfurt

Frankfurt nie bez powodu zajmuje miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Powiedziałbym, że ich sukces jest teraz porównywalny z naszym. Mają zdefiniowany styl gry i pokazują wiele emocji na boisku. Mają dobrą mieszankę fizyczności i umiejętności. Filip Kostić jest w znakomitej formie, Silva gwarantuje gole, Luka Jović ma duży wpływ na drużynę tak jak wcześniej. Dobrze grają w defensywie, są naprawdę kompaktowi.

Mają jednego z najlepszych trenerów, ale takiego, który wciąż nie wygrał w Lipsku. Jest otwarty w swoich ocenach, co daje dodatkową motywację. Na pewno będzie to ciekawy mecz pomiędzy dwoma dobrymi zespołami. Na tym się teraz skupiamy!

…motywacji po porażce

Rozczarowanie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów jest zauważalne. To normalne, zrozumiałe. Na pierwszy rzut oka trudno jest zauważyć jakiekolwiek pozytywne skutki porażki. Więcej rzeczy ułożyło się przeciwko nam, niż się spodziewaliśmy. Ale Liverpool to światowej klasy zespół z niewiarygodnie dobrymi piłkarzami, którzy utrudniali nam grę. Byli kliniczni w obu meczach, aby powalić nas w krótkim czasie.

Nie możemy zmienić faktu, że odpadliśmy, dlatego całą naszą uwagę skupiamy na meczach, które mamy w Bundeslidze i DFB-Pokal. Chcemy odnieść jak największe sukcesy w tych rozgrywkach. Naszym ostatecznym celem jest dotarcie do finału pucharu w Berlinie i zapewnienie sobie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Z tych celów czerpiemy pozytywną energię.

…wnioskach wyciągniętych z poprzedniego sezonu

Mogliśmy wyciągnąć lekcję z drugiej połowy poprzedniego sezonu, kiedy nie zdobywaliśmy punktów tak konsekwentnie. Pozwalaliśmy zawodnikom za bardzo się zrelaksować, nie trenowaliśmy wystarczająco dużo i nie omawialiśmy wystarczająco szczegółów. Nie zrobiliśmy nic, ale mogliśmy zrobić więcej. Dyskutujemy teraz częściej i nawet jeśli jest to męczące dla zawodników, to okazja do dalszego rozwoju.

W tym momencie poprzedniego sezonu nasze przejście z obrony do ataku nie było wystarczająco dobre. Zaczynaliśmy dobrze, ale potem coś szło nie tak w trzeciej tercji boiska. W tym sezonie więcej zmieniliśmy, lepiej zadbaliśmy o zawodników. Jak dotąd przeszliśmy przez sezon z taką świeżością, jakiej potrzebujemy i wydajemy się mniej zmęczeni meczami. Chłopcy czują się teraz naprawdę dobrze i nie wydaje się, aby spotkał nas taki sam los, jak w zeszłym sezonie. Zamiast tego pozostaniemy konsekwentni.

…taktyce

Planu gry przed rewanżem, w którym musisz objąć prowadzenie, nie można porównać z planem gry w Bundeslidze. Chcemy lepiej reagować, abyśmy mogli wejść w niebezpieczne obszary szybciej i częściej. W meczu z Liverpoolem mieliśmy dużo posiadania piłki, ale 99% z tego miało miejsce na naszej połowie. Oznacza to, że nie stwarzamy żadnego zagrożenia. Chcemy być lepsi w lidze.

…podsumowaniu Ligi Mistrzów 

Patrząc na różnice bramek, widać, że straciliśmy zbyt wiele bramek. Ale graliśmy w grupie przeciwko dużym, ambitnym drużynom, takim jak PSG i Manchester United. Zasłużyliśmy i awansowaliśmy do najlepszej 16. To było naprawdę imponujące, jak moi chłopcy walczyli w fazie grupowej i stawiali czoła presji. To jest coś, co naprawdę doceniam w tej drużynie.

Jako młody klub musimy być zadowoleni z każdego sezonu w Lidze Mistrzów. To oczywiście dobry znak, gdy zawodnicy, trenerzy i klub chcą więcej. W ten sposób dalej się rozwijasz. Zostaliśmy znokautowani przez światowej klasy zespół, ale na pewno zdobędziemy pewność, że będziemy w stanie pokonać najlepsze zespoły!

…nowym nabytku, jakim jest Brian Brobbey

Brian to ogromny talent i bardzo się cieszymy, że będzie grał w RB Lipsk. Jest bardzo silny fizycznie, stanowi zagrożenie pod bramką, a także ma w sobie pewne cechy techniczne. Młodzi, utalentowani napastnicy są zawsze bardzo poszukiwani. Kiedy nadarzyła się taka okazja, bardzo szybko rozpoczęliśmy rozmowy i zdecydowaliśmy się podpisać umowę. 

Występował już w pierwszej drużynie Ajaxu, strzelił swoje pierwsze gole, ale jako młody zawodnik wciąż jest miejsce na poprawę. Jego etyka pracy jest dobra i razem chcemy postawić kolejne kroki.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły