RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z Eintrachtem Frankfurt

Konferencja prasowa przed meczem z Eintrachtem Frankfurt
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann podczas konferencji prasowej poprzedzającej mecz 8. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt opowiedział o naszym najbliższym przeciwniku, intensywnym terminarzu, wspaniałym występie Daniego Olmo i reprezentacji Niemiec.

Julian Nagelsmann o…

…naszym najbliższym przeciwniku

„Nie odnieśliśmy wielkiego sukcesu w naszych dwóch ostatnich spotkaniach z Eintrachtem Frankfurt. Mieliśmy kilka okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy. RB Lipsk nigdy nie wypadł tam dobrze, jeszcze nie wygraliśmy. Nadszedł czas, aby to zmienić, a chłopcy wiedzą co muszą zrobić”.

„Frankfurt zawsze grał przeciwko nam w innym ustawieniu, więc trudno jest przewidzieć ich system. Oczywiście mamy swój pomysł, możemy reagować na różne rzeczy. Zdecydowanie jesteśmy w stanie odnieść tam naszą pierwszą wygraną. Z przyjemnością to zrobimy!”

…intensywnym terminarzu

„Rok 2020 nie jest łatwy ze sportowego punktu widzenia. Ale w każdym z dotychczasowych meczów było widać, że naprawdę chcieliśmy wygrać. Nadejdzie jednak czas, kiedy zawodnicy nie będą mogli grać co trzy dni. To tylko ludzie. Mecz Ligi Mistrzów zawsze jest czymś wyjątkowym, ale gdy gra się go tak często, może być uciążliwy. To staje się kwestią twojej mentalności”.

„Jak dotąd jestem całkowicie zadowolony z chłopców. Wszyscy poczynili kroki w swoim rozwoju i poczuciu wspólnoty”.

…wspaniałym występie Daniego Olmo

„Jestem naprawdę dumny z Daniego Olmo. We wtorek był najlepszym zawodnikiem na boisku przeciwko reprezentacji Niemiec. Jego gra miała wiele różnych aspektów i grał niesamowite piłki. To był naprawdę dominujący występ, biorąc pod uwagę, że nie grał wielu międzynarodowych meczów. Po prostu poradził sobie niewiarygodnie dobrze i powinien wrócić z dużą dozą pewności”.

…reprezentacji Niemiec

„Jako niemieckiego trenera wtorkowy mecz mnie bolał. Czasami takie dni po prostu się zdarzają – podobnie jak nam przeciwko Manchesterowi United. Był to jeden z tych pojedynków, w których Niemcy nie grali niestety dobrze, a Hiszpania była lepsza. Wykorzystali każdą okazję, byli klinicznie skuteczni”.

„W 2014 roku przeczytałem ostatnią pozytywną rzecz o reprezentacji Niemiec. To naprawdę młoda drużyna, która nie ma tych samych doświadczonych zawodników. Ten młody zespół wciąż musi nauczyć jak radzić sobie z krytyką. Oczywiście wpływa to na zawodników, gdy wszystko, co o nich napisano, jest negatywne. Kiedy słyszysz o tym, że nie grasz dobrze to sprawia, że będziesz grał słabo”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły