RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z Borussią Mönchengladbach

Konferencja prasowa przed meczem z Borussią Mönchengladbach
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Borussią Mönchengladbach. Trener RB Lipsk opowiedział o sobotnim przeciwniku, zmianach w składzie i o nieudanym meczu z Manchesterem United.

Julian Nagelsmann o…

…sobotnim przeciwniku

„Mimo że nie rozpoczęli sezonu tak, jak mieli nadzieję, myślę, że będą jedną z najlepszych drużyn w lidze, co pokazali w ostatnich latach. Pokazali już, na co ich stać w Lidze Mistrzów - mogli wygrać zarówno z Interem, jak i Realem, a może powinni”.

„Marcus Thuram to zawodnik, który może być prawdziwym niebezpieczeństwem. Jest wysoki, a mimo to jest bardzo szybki. Jest również bardzo zwinny, co utrudnia odebranie mu piłki. Thuram nie jest jednak jedynym zawodnikiem, który dobrze gra. Gladbach ma wielu zawodników w dobrej formie”.

„Marco Rose lubi gdy jego boczni zawodnicy wychodzą wysoko i szybko kontrują. W ostatnich 15 minutach nie są zbyt czujni, podobnie jak my. Obie drużyny mają dużo jakości na boisku, ale czasami brakuje nam zabójczego instynktu. Z pewnością w sobotę czeka nas dobry mecz Bundesligi. Mam jednak nadzieję, że Gladbach będzie nadal podatne na straty w ostatnich 15 minutach i możemy to wykorzystać”.

…zmianach w składzie

„Prawdopodobnie wprowadzimy trzech lub czterech nowych zawodników do pierwszego składu. Oczekuję od moich zawodników uczciwości jeśli chodzi o to, jak dobrze i świeżo się czują. Na końcu chodzi o drużynę - żaden indywidualny zawodnik nie jest ważniejszy niż zespół. Wyglądaliśmy dobrze aż do 70. minuty w meczu z Manchesterem United, potem wyglądaliśmy na zmęczonych. Mam nadzieję, że chłopaki będą mówić o swojej dyspozycji, a potem zobaczymy ile jutro będzie zmian w składzie”.

…nieudanym meczu z Manchesterem United

„Nie będę prowadzić wielu indywidualnych rozmów z piłkarzami. Po takim meczu musisz dać chłopcom trochę czasu na przetrawienie emocji. Mogę ich winić za to, co stało się w ostatnich 15 minutach. Straciliśmy trzy bramki, wszystkie z powodu błędów, których normalnie nie popełniamy. To nie jest typowe dla nas, żeby się tak załamać w końcówce meczu. To bardzo dziwne, że gra się dobrze przez 70 minut, a jednocześnie kończy się najcięższą porażką w historii klubu. Naszym problemem był brak zdecydowania pod bramką przeciwnika i błędy przy posiadaniu piłki. Nasi przeciwnicy nie musieli być najlepsi, ale pracowali niesamowicie ciężko i wykorzystali nasze błędy”.

„Musimy przeanalizować ten mecz i patrzeć w przyszłość. Skupiamy się na tym, co będzie dalej. Nie możemy cofnąć czasu i zmienić wynik. Musimy zaakceptować fakt, że środowy wieczór pozostawi niefortunną kartę w historii RB Lipsk, ale nie możemy przez to zapomnieć o pozytywach. Zwycięstwo z Borussią w sobotę daje nam szansę na zdobycie 16 z możliwych 18 punktów, co byłoby naszym najlepszym startem w Bundeslidze. Sukces to nie drzwi, tylko schody, po których musisz się wspinać. Zeszliśmy o krok w dół przeciwko Manchesterowi United, teraz musimy wspiąć się kilka w górę przeciwko Gladbach”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły