RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z Borussią Mönchengladbach

Podczas konferencji prasowej przed sobotnim meczem z Borussią Mönchengladbach, Julian Nagelsmann opowiedział o przeciwnikach, porażce we Frankfurcie i obecnej sytuacji kadrowej.

Trening w tym tygodniu

„Jestem zadowolony z tego jak trenują moi zawodnicy. W grze treningowej 11 na 11 dobrze radził sobie cały zespół. Jeżeli chcemy osiągnąć sukces w tym sezonie musimy ciężko trenować przed każdym meczem. Musimy przejść od słów do czynów.”

„Lukas Klostermann, Marcel Sabitzer i Konrad Laimer wracają do treningów i być może będą dostępni w sobotę.”

„Willi Orban, Kevin Kampl i Ibrahima Konaté są nadal nieobecni. Przewiduje się, że Kampl powróci do treningów z pierwszym zespołem na początku marca. Konaté trenuje indywidualnie.”

Borussia Mönchengladbach

„Mecz będzie rozgrywany pomiędzy zespołami, które są na podobnym poziomie. Obie drużyny chcą grać najprzyjemniejszą dla oka, ofensywną piłkę. Mönchengladbach gra niezwykle szybko i ofensywnie. Łatwo przechodzą do kontrataku stosując mocny pressing.”

Najbliższe mecze

„Nadchodzą ważne, ale jeszcze nie decydujące tygodnie w Bundeslidze. W DFB Pokal musimy we wtorek wygrać żeby myśleć o następnej rundzie. Nie będzie to łatwy pojedynek bo w ostatnim meczu ligowym z Eintrachtem przegraliśmy. Dlatego w lidze musimy myśleć o zdobyciu punktów w meczu z Borussią Mönchengladbach i Bayernem Monachium.”

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Właściciel RBLipsk.pl i założyciel fanklubu RB Lipsk Polska. Projektuję i koduję ładne rzeczy w internecie.

Dodaj komentarz