RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z Bayerem Leverkusen

Konferencja prasowa przed meczem z Bayerem Leverkusen
fot. © rbleipzig.com

Trener Julian Nagelsmann opowiedział na konferencji prasowej o nominacji do nagrody Trenera Roku UEFA, o najbliższym przeciwniku i o najnowszym nabytku RB Lipsk.

Julian Nagelsmann o…

…nominacji do nagrody Trenera Roku UEFA

„Czytałem wczoraj o mojej nominacji. Nie spodziewam się wygrać i słusznie. Jestem dumny, że znalazłem się w gronie trzech nominowanych - to wielki zaszczyt. Gdybym mógł głosować, wybrałbym Hansiego Flicka, który zdobył wszystkie możliwe trofea”.

…najbliższym przeciwniku

„Bayer Leverkusen nie dostarczył żadnych fajerwerków w meczu z Volfsburgiem w pierwszej kolejce, ale to normalne. Po stracie Kaia Havertza i Kevina Vollanda zespół musi ponownie odnaleźć swój rytm - jesteśmy w takiej samej sytuacji. Byli dwoma naprawdę ważnymi zawodnikami dla Leverkusen, ale klub może skorzystać z jednego z naszych byłych zawodników. Właśnie podpisali kontrakt z Patrikiem Schickiem, który jest kolejnym bardzo utalentowanym zawodnikiem i udowodni to w Leverkusen”.

„W zeszłym sezonie Bayer był jedną z najciężej pracujących drużyn w lidze, a ponadto dobrze czują się w posiadaniu piłki. Mają przejrzystą taktykę, z dobrym pressingiem i dużą szybkością w poszczególnych sektorach boiska. To zespół o wysokiej jakości. Jestem pewien, że w tym sezonie również będą walczyć o Ligę Mistrzów”.

„Chcemy być aktywni od samego początku, aby móc atakować. To dla nas pierwszy wielki mecz w tym sezonie, w którym zwycięstwo to więcej niż tylko 3 punkty. Będziemy zadowoleni z 3 punktów, ale będziemy jeszcze bardziej zadowoleni jak połączymy to z dobrym występem w tak ważnym meczu”.

© RB Leipzig

…nowym nabytku RB Lipsk

„Potrzebowaliśmy nowego napastnika, mocnego fizycznie. Alex do tego jest szybkim zawodnikem, który potrafi wykończyć akcję obiema nogami. Może grać sam lub w parze z Yussufem Poulsenem lub Hwang Hee-Chanem”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły