RBLipsk.pl
Aktualności

Konferencja prasowa przed meczem z Atlético

Konferencja prasowa przed meczem z Atlético
fot. © uefa.com

Przed meczem z Atlético odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział Julian Nagelsmann i Péter Gulácsi.

Julian Nagelsmann o…

…możliwości gry Halstenberga i Schicka

„Zobaczymy czy Halstenberg i Schick będą wyglądać przed meczem. Zobaczymy czy są gotowi do gry od początku meczu, czy rozpoczną spotkanie na ławce.

…Atlético i zawodnikach rywali

„Jesteśmy skupieni na sobie. Atlético ma duże doświadczenie w dwumeczach w pucharach. Teraz mamy jeden mecz, więc wszystko jest możliwe. Dla obu zespołów taki turniej to nowe doświadczenie”.

„Zawodnicy Atlético są mocni fizycznie. Mają mocny środek obrony w postaci Giméneza i Savicia. Chcemy rozgrywać piłkę szeroko i próbować znaleźć luki w ich obronie – nie będziemy zmieniać naszego stylu gry”.

…braku Timo Wernera

„Dużo rozmawialiśmy na temat braku Timo Wernera w naszym zespole. Nie mamy Timo, ale mamy wielu zawodników, którzy są mocni w ataku. Nie wiem, jaki będzie skład, ale mamy silny zespół w ataku. Mam też zawodników, którzy będą mogli się pokazać właśnie z powodu braku Wernera w naszym składzie”.

…presji przed meczem

„Wiadomo, że obecna jest presja i nerwy. Chcemy, żeby przed jutrzejszym meczem zawodnicy byli zrelaksowani. Omawialiśmy różne scenariusze – jeśli my strzelimy gola, jeśli stracimy bramkę. Skupiamy się na grze, to będzie ekscytujące, chcemy zrobić pierwszy krok i objąć prowadzenie. Będziemy gotowi na jutro!”

…kolejnych krokach do finału

„Myślimy tylko o jutrzejszym spotkaniu, nie wybiegamy dalej w przyszłość. Wiemy, że to tylko jeden mecz i teoretycznie łatwiejsza droga do kolejnej rundy. Niemiecki finał byłby czymś wspaniałym”.

Péter Gulácsi o…

…podejściu do meczu

„To jest specjalny mecz dla nas wszystkich. Jeżeli spojrzycie na nasz zespół, mamy kilku zawodników, którzy grają w naszym zespole od kilku lat. Chcemy pokazać naszą siłę w Europie. Mamy dużą pewność siebie, którą chcemy pokazać w meczu z Atlético i zakwalifikować się do półfinału”.

Źródło: UEFA
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły