RBLipsk.pl
Bundesliga

Konferencja prasowa przed meczem z 1. FSV Mainz 05

Konferencja prasowa przed meczem z 1. FSV Mainz 05
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann na konferencji prasowej przed meczem z 1. FSV Mainz 05 opowiedział o początku Bundesligi, celach na ten sezon, nastroju, jaki panuje w zespole, drużynie przeciwnej i jego osobistych przygotowaniach do sezonu.

Julian Nagelsmann o…

…początku Bundesligi

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy znowu grać przed fanami. To fantastyczne dla zawodników, nas trenerów, klubu, ale przede wszystkim dla kibiców. I oczywiście są duże oczekiwania przed nowym sezonem.

Nareszcie możemy walczyć punkty. Chcemy podobnego początku jak w zeszłym sezonie z Unionem Berlin. Chcemy dać kibicom kolejny powód do świętowania - nie tylko powrót na stadion, ale miejmy nadzieję, że 3 punkty”.

…celach na ten sezon

„Chcemy zakończyć rozgrywki w pierwszej czwórce i mieć dobry sezon w Lidze Mistrzów. Chcielibyśmy również dobrze zaprezentować się w DFB-Pokal, a już pierwszy krok zrobiliśmy”.

…nastroju w zespole

„Czasami krótszy okres przygotowań nie jest zły. Gdy przed sezonem jest zbyt długa przerwa, często wydaje się, że czas do pierwszego meczu się przeciąga. Zespół wygląda bardzo dobrze, a wśród trenerów też jest świetna atmosfera. Myślę, że wszystkim się to podoba. Widzę, że cały zespół chce się ciągle poprawiać, a ze względu na nasz charakter potrzebujemy tego”.

„Terminarz jest bardzo napięty. Mamy bardzo wyrównany skład i wszyscy są na tym samym poziomie. Jestem pewien, że w niedzielę będziemy mogli dobrze rozpocząć ten sezon”.

…przeciwniku, czyli 1. FSV Mainz 05

„Niesamowite w piłce nożnej jest to, że wyniki z poprzednich meczów nic nie znaczą. Niedzielny mecz rozpoczyna się od wyniku 0:0 i nie spodziewamy się powtórki z zeszłego sezonu. Aby tak się stało potrzebowalibyśmy idealnego dnia”.

„Mainz miało dobry okres przygotowawczy i jest doświadczoną drużyną z dużą jakością i szybkością, mają zorganizowaną defensywę, sprawnych obrońców, szybkich ofensywnych pomocników, a także solidnego napastnika. Ogólnie nie ma dla mnie znaczenia, o ile więcej bramek zdobędziemy. Najważniejsze aby wygrać mecz”.

…osobistych przygotowaniach do sezonu

„Zgromadziłem wystarczającą ilość energii na nowy sezon. Ktoś mógłby powiedzieć, że i tak mam za dużo energii i powinienem raczej ją zmniejszyć niż ją zwiększać!”

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły