Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Konferencja prasowa przed meczem DFB-Pokal z FC Augsburg

Konferencja prasowa przed meczem DFB-Pokal z FC Augsburg

Ostatni mecz w tym roku przed nami! Tegoroczne rozgrywki kończymy wyjazdowym meczem z Augsburgiem w DFB-Pokal.

Julian Nagelsmann o…

…rozwoju zespołu

„W zeszłym sezonie traciliśmy zbyt wiele bramek, więc jest dla mnie bardzo ważne, że zachowujemy czyste konta. Powinniśmy zachować stabilizację w obronie. Ponadto w każdym meczu staramy się zdobyć bramkę i często atakujemy. Jesteśmy zespołem z największą liczbą strzałów na bramkę w lidze i drugim pod względem stworzonych szans”.

„Brakuje nam pewnej bezwzględności pod bramką rywali i łatwości wygrywania meczów”.

…pojedynku z Augsburgiem

„To mecz pucharowy, więc motywacja jest wysoka. Motywacja jednak nie jest gwarantem sukcesu. Augsburg też będzie chciał wygrać”.

„Augsburg radzi sobie dobrze w tym sezonie. Nawet jeśli nie udało im się w ostatnich meczach wygrać to radzą sobie bardzo dobrze. Naszym zadaniem we wtorek będzie dobra obrona przed kontratakami. Potrzebujemy miksu cierpliwości i ciągu na bramkę. Skoro piłkarze Augsburga przegrali wszystkie spotkania, w których to rywal zdobywał pierwszy bramkę to będziemy starać się pierwsi strzelić bramkę”.

„Jesteśmy dobrze przygotowani i mamy nadzieję, że przejście do następnej rundy DFB-Pokal przyniesie nam miłe zakończenie roku”.

…roli Marcela Sabitzera

„Sabi jest ważną częścią tego zespołu. Świetnie się rozwinął. W zeszłym sezonie pomógł drużynie strzelając bramki i notując wiele asyst. W tym sezonie jego rola jest bardziej defensywna i widać w naszej grze lepszą organizację. Zdobył doświadczenie w klubie i grając w reprezentacji”.

„Jest idealnym odzwierciedleniem filozofii RB Lipsk. Gra inteligentnie, rozprowadza zaskakujące piłki i jest bardzo sprytny w grze obronnej. Ma niezwykłe wyczucie”.

„Jest zawodnikiem, który dużo rozmawia z trenerami i porusza kwestie ważne dla zespołu. Opaska kapitańska uczyniła go bardziej dojrzałym. Mam z nim świetny kontakt i cieszę się, że jest moim zawodnikiem”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły