RBLipsk.pl
Wywiad

Konaté: „Byłem w siódmym niebie”

Konaté: „Byłem w siódmym niebie”
fot. © rbleipzig.com

Jednym z bohaterów ostatnich tygodni w RB Lipsk jest Ibrahima Konaté. Dzisiaj przedstawiamy rozmowę Ibou z klubowymi mediami. Miłego czytania!

Hej Ibou, zaczniemy od prostego pytania! Jak się czujesz?
Czuję się świetnie! Cieszę się, że Bundesliga, Liga Mistrzów i DFB-Pokal wracają do gry po przerwie międzynarodowej

Gotowy na pytania fanów?
Absolutnie, dawaj!

W porządku. Twój największy fan, Nordi Mukiele, pyta: Dlaczego zrobiłeś trzy różne cieszynki na raz w meczu przeciwko SC Freiburg?
Haha, wiedziałem, że będzie chciał ponownie usłyszeć odpowiedź. Dedykowałem swoją bramkę trzem różnym osobom, więc świętowałem na trzy różne sposoby. Jedna cieszynka była dla mnie, ponieważ byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem ponownie pomóc drużynie po tak długim czasie. Druga była dla mojego kolegi z drużyny, Nordiego Mukiele, ponieważ asystował. A trzecia była dedykowana naszym fanom, którzy zawsze nas wspierają, nawet w tym trudnym czasie.

Opisz uczucie, którego doświadczyłeś po golu z Freiburgiem.
Byłem w siódmym niebie, kiedy strzeliłem pierwszego gola w tym sezonie. Musiałem jednak stłumić tę emocję, ponieważ mecz był daleki od zakończenia. Nie możesz stracić koncentracji, więc szybko wróciłem do skupienia na grze.

Co według Ciebie było najważniejszym momentem w Twojej dotychczasowej karierze?
Nawet gdy nie byłem na boisku, punktem kulminacyjnym był zdecydowanie półfinał z Atletico Madryt w Lizbonie. Czas, który spędziliśmy razem jako drużyna, był naprawdę wyjątkowy i jeszcze bardziej zbliżył nas do siebie.

Kto jest Twoim najlepszym przyjacielem w klubie? Z kim spędzasz najwięcej czasu?
To naprawdę trudne do powiedzenia, ponieważ bardzo dobrze dogaduje się ze wszystkimi kolegami z drużyny. Ale chyba najwięcej czasu spędzam z innymi francuskimi zawodnikami: Christo, Doudou, Nordi i Upa. Ale wszyscy są wspaniałymi chłopakami.

Kto jest szybszy: Ibrahima Konaté czy Dayot Upamecano?
Ups, kolejne trudne pytanie! Może w którymś z najbliższych meczów będziemy mieć mały wyścig, a potem zobaczymy, kto jest szybszy.

Czy jako dziecko miałeś jakichś sportowych idoli?
Nie tylko jako dziecko - wciąż podziwiam Sergio Ramosa. On jest legendą. Od lat gra na najwyższym poziomie, jest wielkim wojownikiem i doskonałym przywódcą.

Ostatnie pytanie. Jak dobrze mówisz po niemiecku?
Mój niemiecki nie jest jeszcze doskonały, wciąż muszę się trochę nauczyć. Ale myślę, że potrafię całkiem dobrze przekazać swoje myśli i już dużo rozumiem.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły