RB Lipsk Polska

Komentarze po meczu z Schalke 04

Komentarze po meczu z Schalke 04

Julian Nagelsmann, Oliver Mintzlaff, Willi Orbán i Angeliño zabrali głos po wygranym spotkaniu z Schalke.

Julian Nagelsmann

„Jestem zadowolony z wyniku. Nie jest łatwo przygotować się do gry przeciwko zespołowi, który świeżo zmienił trenera. Zebraliśmy różne strategie i opracowaliśmy plan na ten mecz, który zadziałał znakomicie. Nawet bez tego zawodnicy zagraliby dobre spotkanie, bo grali agresywnie i blisko przeciwnika. Udało nam się zagrać dobrze w ofensywie i mogliśmy strzelić jeszcze dwie lub trzy bramki. Z głęboko cofniętym przeciwnikiem ciężko jest stworzyć sobie tyle sytuacji”.

„Willi Orbán jest wielkim profesjonalistą i zagrał świetne spotkanie. Ostatnio rok był dla niego kiepski i musiał uporać się z problemami, ale podchodzi do sytuacji niezwykle profesjonalnie. Dzisiaj nie popełniał błędów, grał solidnie i inteligentnie. Mógł nawet strzelić drugiego gola. Po poważnej kontuzji zasługuje na uznanie jak dzisiaj zagrał”.

Oliver Mintzlaff

„To było dobre i mocne spotkanie. Nasza forma nie pozostawia wiele do życzenia. To, co nas wyróżnia to to, że jesteśmy zespołem rozwijanym razem przez lata. Taka jest nasza filozofia, która się opłaca. Mamy silną drużynę i świetnego trenera, dzięki któremu zawodnicy są tak silni”.

Willi Orbán

„Byliśmy świetni przy piłce, jak i bez niej. Od pierwszej minuty byliśmy bardzo skupieni i weszliśmy w mecz z dobrą energią. Byliśmy dobrze przygotowani i mieliśmy jasny plan. Trener ustawił nas bardzo dobrze i wiedzieliśmy jak zagrać z Schalke. Minął prawie rok od mojego ostatniego występu w pierwszym składzie. Czułem się dzisiaj bardzo dobrze i byłem w dobrym nastroju na boisku”.

Angeliño

„Dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Graliśmy dobrze i stworzyliśmy sobie dużo szans do zdobycia bramki a mogliśmy zdobyć ich jeszcze więcej. Widzieliśmy dzisiaj dużą jakość w naszym zespole. W drugiej połowie położyliśmy większy nacisk na kontrolowanie gry. Jestem zadowolony ze zdobytej bramki i z tego, że mogłem pomóc w osiągnięciu dobrego wyniku”.