RBLipsk.pl
Bundesliga

Komentarze po meczu z Bayerem: „Niezwykle ważne punkty”

Komentarze po meczu z Bayerem: „Niezwykle ważne punkty”

Po wygranym 1:0 meczu z Bayerem 04 Leverkusen swoimi wypowiedziami podzielili się Julian Nagelsmann, Péter Gulácsi, Kevin Kampl i Tyler Adams.

Julian Nagelsmann

„Ogólnie rzecz biorąc występ moich podopiecznych bardzo mi się podobał. W pierwszej połowie mieliśmy dużo wygranych piłek, które mogliśmy wykorzystać bardziej efektywnie. W przerwie podjęliśmy decyzję o bardziej kompaktowej grze. Broniliśmy bardzo dobrze i raczej graliśmy bezpiecznie. Była jedna akcja, w której było niebezpiecznie pod naszą bramką, ale Péter świetnie wybronił w tej sytuacji”.

„Oczywiście zawsze jest wygodniej prowadzić większą liczbą bramek. Leverkusen wykonywało ofensywne zmiany, ale nasza obrona była szczelna. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo”.

Péter Gulácsi

„To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Po irytującej porażce z Mainz chcieliśmy wrócić na drogę sukcesów. To jest dokładnie to, co zrobiliśmy. Jeśli spojrzymy na stworzone szanse, zasłużyliśmy na zwycięstwo. To niezwykle ważne zdobyte punkty przeciwko bezpośredniemu przeciwnikowi”.

„Nie miałem dzisiaj za dużo pracy. Bardzo ważne było zachować czyste konto. Broniliśmy dobrze jako drużyna i nie pozwoliliśmy na zbyt dużo rywalowi. Ze swojej strony cieszę się, że wykonałem dobrze swoją robotę i miałem wkład w to zwycięstwo”.

Kevin Kampl

„To był świetny mecz jako drużyna. Aktywnie broniliśmy i nie pozwoliliśmy Bayerowi na zbyt dużo. Niezwykle ważne było, żebyśmy zareagowali po zeszłotygodniowej porażce. Zrobiliśmy to i zasłużyliśmy na wygraną”.

Tyler Adams

„W Bundeslidze nie ma łatwych meczów. Zwłaszcza kiedy spotykasz się z takim zespołem jak Bayer. Po porażce z Mainz trener zwracał nam uwagę na ogromne znaczenie wyniku tego spotkania”.

„Leverkusen to bardzo silny fizycznie zespół. Jestem zadowolony ze zwycięstwa, szczególnie że mierzyliśmy się z bezpośrednim konkurentem w tabeli. Byliśmy skupieni, świetnie komunikowaliśmy się na boisku i strzeliliśmy wspaniałego gola. Parady Pétera pod koniec spotkania były niesamowite. Wiemy, że możemy polegać na nim w takich momentach”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły