RB Lipsk Polska

Komentarze po meczu z 1. FC Nürnberg

Komentarze po meczu z 1. FC Nürnberg

Przedstawiamy wypowiedzi po meczu z 1. FC Nürnberg, głos zabrali: trener Julian Nagelsmann, zawodnik meczu Tyler Adams, debiutujący Hwang Hee-chan i strzelec jednej z bramek Yussuf Poulsen.

Julian Nagelsmann

„Jeżeli nie wejdziesz dobrze w mecz możesz mieć problemy, pokazały to piątkowe mecze. Jeśli wejdziesz dobrze w grę jako faworyt i przejmiesz prowadzenie przeciwnik traci swoją wiarę w zwycięstwo. Oczywiście jeśli przeciwnik zaczyna grać lepiej odzyskuje wiarę. Nie chcieliśmy na to pozwolić. Ciesze się ze strzelonych bramek. To cenne i ważne na przyszłość”.

„Weszliśmy dobrze w mecz. Postawa drużyny była dobra, a chłopcy byli w świetnych humorach. Jeśli chodzi o grę zawodników to mam kilka uwag. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo”.

Tyler Adams

„Dzisiejsze zwycięstwo było fantastyczne. Weszliśmy w pierwszy mecz nowego sezonu dobrze przygotowani i mieliśmy jasno określony plan, który wdrożyliśmy w życie. Mecze w Lidze Mistrzów dały nam więcej pewności siebie i pokazaliśmy to na boisku. Zespół świetnie współpracował. Każdy wykonał swoją pracę. Mamy wysokie standardy i chcemy nadążać za najlepszymi zespołami. Naszym celem jest, aby pod koniec sezony wyprzedzić ich na szczycie i zdobyć tytuł. Musimy ciężko pracować przez cały sezon”.

Hwang Hee-chan

„Jestem bardzo zadowolony z mojej gry i oczywiście z pierwszego gola. Przede wszystkim jestem szczęśliwy, że mogłem dziś pomóc zespołowi. Wykorzystałem przerwę między sezonami i ciężko trenowałem”.

Yussuf Poulsen

„Był to bardzo dobry mecz i osiągnęliśmy dobry wynik. Jestem zadowolony ze swojego gola. Nie jesteśmy jeszcze w stu procentach w rytmie meczowym, ale jako zespół pracowaliśmy wyjątkowo dobrze. Pod koniec meczu liczyliśmy na spokojniejszą grę, ale jesteśmy gotowi na start Bundesligi”.