RBLipsk.pl
Aktualności

Kevin Kampl przedłużył kontrakt do 2024 roku

Kevin Kampl przedłużył kontrakt do 2024 roku
fot. © rbleipzig.com

Kevin Kampl przedłużył kontrakt z RB Lipsk do 2024 roku.

Kevin Kampl dołączył do RB Lipsk w sierpniu 2017 roku. Od tamtej pory Słoweniec rozegrał w barwach RB Lipsk 170 meczów, co czyni go dziewiątym piłkarzem z największą liczbą rozegranych meczów w barwach Byków. W tych 170 spotkaniach Kampl zdobył 6 bramek i zanotował 18 asyst. 

Kevin Kampl ponadto brał udział w najważniejszych dla klubu momentach w ostatnich latach, takich jak awans do półfinału Ligi Mistrzów oraz udział w finałach DFB-Pokal.

Kevin Kampl

RB Lipsk to mój klub, Lipsk to moje miasto i przez długi czas był dla mnie i mojej rodziny drugim domem. Spędziłem tu wspaniały i udany czas od 2017 roku i jestem dumny, że tutaj zostaję, ponieważ nadal piszemy historię. Teraz czeka nas ogromny mecz w naszym trzecim w historii finale DFB-Pokal i tym razem chcemy zabrać trofeum do Lipska. Nasi fani na to zasługują. Ogłoszenie mojego przedłużenia kontraktu jeszcze przed finałem jest przyjemne i pokazuje, że zamierzamy kontynuować tą podróż razem.

Florian Scholz, dyrektor sportowy

Kevin Kampl to naprawdę szanowany zawodnik, który od pięciu lat jest kluczową częścią naszego zespołu i klubu. Kevin reprezentuje drogę klubu: stale się rozwija, podejmuje długoterminowe decyzje i jest głodny sukcesu. W rezultacie szybko doszliśmy do wniosku, że po 2023 roku chcielibyśmy dalej pracować razem przez kolejny rok.

Christopher Vivell, dyrektor techniczny

Każdy zespół potrzebuje doświadczonych liderów, a Kevin stał się tutaj jednym z nich. Jest naprawdę ważny dla naszego zespołu i wielu młodych zawodników. Jest dla nas ważny zarówno na boisku, jak i poza nim. Dobrze czyta grę, a jego budowanie jest kluczową częścią naszej gry. Gra tak, jak my chcemy grać w piłkę nożną i to czyni go dla nas tak cennym.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły