RBLipsk.pl
Bundesliga

„Każdy mecz jest ważny” – Tedesco przed meczem z Gladbach

„Każdy mecz jest ważny” – Tedesco przed meczem z Gladbach
fot. © rbleipzig.com

Domenico Tedesco wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Borussią Mönchengladbach.

Domenico Tedesco na temat…

…wyścigu o Ligę Mistrzów

Cała nasza uwaga skupiona jest wyłącznie na meczu w Bundeslidze. Nie myślimy jeszcze o rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europy. Jesteśmy skoncentrowani na meczu z Gladbach, ponieważ jest to ważne spotkanie. Każdy mecz jest dla nas teraz ważny.

Czekamy na każdy mecz i jesteśmy gotowi. Chcemy osiągnąć maksimum.

Jesteśmy bardzo blisko końca sezonu, ale ja nie czuję tutaj żadnej presji. Kiedy jesteś w sytuacji, że przez nami są już tylko 3 mecze do końca – chcesz osiągnąć jak najwięcej. Mamy tylko pozytywne emocje i jesteśmy nimi napompowani – nie ma na nas presji. Trzeba się przyjrzeć temu jak zespół radził sobie w ostatnich miesiącach.

Mój pierwszy mecz po objęciu stanowiska trenera w RB Lipsk był przeciwko Gladbach i oba kluby miały wtedy tyle samo punktów. Dzisiaj my jesteśmy 16 oczek do przodu. To wiele mówi o zawodnikach i ich motywacji.

…potencjale Gladbach

W Bundeslidze nie ma łatwych meczów, a zmiany pozycji w ligowej tabeli zachodzą w trakcie każdego meczu. Gladbach ma dobry skład i dobrych zawodników na każdej pozycji. W poprzednich tygodniach pokazali, że wracają do formy. Mecz z Freiburgiem był prezentacją potencjału jaki w nich drzemie. Zdobycie trzech bramek i wywalczenie remisu przeciwko Freiburgowi nie jest łatwym zadaniem.

Nie mają nic do stracenia, więc spodziewam się, że zagrają w bezpośrednią piłkę. W swoim składzie mają zawodników, którzy potrafią grać w tym stylu.

…tego co najważniejsze na koniec sezonu

To, czego potrzebujemy w ostatnich tygodniach sezonu to radość z gry w piłkę nożną. Dla mnie ważne jest to, żeby zespół zrozumiał, że powodem dla którego znaleźli się na swoim miejscu jest ciężka praca. Gra w piłkę nożną musi być dla nich zabawą.

Trenowaliśmy dobrze w tym tygodniu. Radość na boisku była obecna i można powiedzieć, że chłopcy nie mogą doczekać się następnych spotkań.

…Christophera Nkunku

Każdy mecz ma swoją własną historię – zarówno w fazie przygotowań jak i w trakcie gry. Musimy przyjrzeć się jak gracze radzą sobie po każdym meczu i czy są gotowi na następny występ, a może potrzebują małej przerwy.

Christo jest kimś, kto może osiągnąć najwyższy limit – podobnie jak Robert Lewandowski w Bayernie, który gra w każdym meczu i nie wydaje się, by doznał kontuzji przez jakieś 20 lat. Christo jest z tej samej kategorii piłkarzy.

Jest w bardzo dobrej formie, ale oczywiście nawet ktoś taki jak Christopher Nkunku musi być świeży i musi odpoczywać. Jesteśmy w stanie rotować na tej pozycji.

Niewykorzystane szanse w starciu z Rangersami nie miały na niego wpływu. Ma niesamowity sezon i jesteśmy z niego zadowoleni. Jest piłkarzem, którego można postawić za sobą i patrzeć w przyszłość – to jest coś co go wyróżnia.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły