RBLipsk.pl
Aktualności

Kampl: „Powalczymy o zwycięstwo!”

Kampl: „Powalczymy o zwycięstwo!”
fot. © rbleipzig.com

Kevin Kampl odpowiedział na kilka pytań dotyczących zbliżającego się spotkania z Atlético.

Kevin Kampl o…

…warunkach treningowych w Lizbonie:

Warunki są bardzo dobre. Mamy piękny hotel, w którym możemy bez problemów przygotować się do meczu ćwierćfinałowego. Baza treningowa znajduje się w niewielkiej odległości. Mamy idealne warunki, żeby dobrze przygotować się do czwartkowego spotkania.

…konfrontacji z Atlético:

Atlético od wielu lat jest jedną z najlepszych drużyn w Europie. Mają duże doświadczenie na boisku, a przede wszystkim na tym etapie rozgrywek Ligi Mistrzów. Wiemy, że dobrze się bronią, łatwo wychodzą z kontrą i wiedzą jak wykorzystać posiadanie piłki. Często wystarczy im wygrana jedną bramką.

My też mamy świetny skład. Jesteśmy niebezpiecznie niezależenie od tego, jaką formacją gramy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, przed jaką szansą stoimy. Powalczymy o zwycięstwo, bo w czwartkowym spotkaniu nie ma faworyta.

…znaczenie turnieju finałowego Ligi Mistrzów:

Dla piłkarza najważniejsze jest konkurować z najlepszymi. Dlatego sama Liga Mistrzów jest wyjątkowa. A taki tytuł byłby niesamowity dla mnie, klubu, kibiców i dla całego Lipska. Jesteśmy świadomi jak krótka droga dzieli nas od finału rozgrywek. Damy z siebie wszystko, żeby zostać w Lizbonie jak najdłużej. Szkoda, że będziemy grać bez kibiców, ale przyzwyczailiśmy się do takiej gry.

…spotkaniu z Janem Oblakiem:

Znam Jana z czasu moich występów w reprezentacji. Jest wybitnym bramkarzem i według mnie jednym z najlepszych na świecie. Osiągnął wiele w swojej karierze, jednak ma potencjał na jeszcze więcej. Rozmawiamy od czasu do czasu. Wymieniliśmy kilka wiadomości przed przyjazdem do Lizbony i nie mogę się doczekać spotkania na boisku.

Źródło: RB Leipzig
Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły