RBLipsk.pl
Bundesliga

JN przed meczem z 1. FC Union Berlin: „Będę tęsknić za pracą tutaj”

JN przed meczem z 1. FC Union Berlin: „Będę tęsknić za pracą tutaj”
fot. © rbleipzig.com

Julian Nagelsmann wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z 1. FC Union Berlin. 

Julian Nagelsmann o…

…pobiciu rekordu

„Zasadniczo, jestem bardzo zadowolony z rozwoju drużyny. W środę zjedliśmy razem kolację, gdzie chwaliłem drużynę, podziękowałem za ich pracę i zaakceptowanie mojej wizji. Szczególnie w tym sezonie, poprawiliśmy się w każdym obszarze i skonsolidowaliśmy całą drużynę. Nawet jeśli nie strzeliliśmy więcej bramek niż w ostatnim sezonie, wykreowaliśmy znacznie więcej szans. Nasza defensywa jest jedną z najlepszych w lidze, a Péter Gulácsi bardzo często utrzymywał czyste konto”.

„Jeśli zdobędziemy trzy punkty w meczu z Unionem, będzie to najlepszy sezon w historii RB Lipsk. Nie sądzę, aby jakikolwiek zawodnik pogorszył się pod moim kierownictwem, wielu zawodników poczyniło kroki we właściwym kierunku. Powiedziałbym też, że podobał im się mój styl gry. Wszyscy lubiliśmy przychodzić do pracy każdego dnia. W związku z tym jestem bardzo zadowolony z tego, co tutaj zostawiam”.

…pożegnaniu

„Nigdy nie jest łatwo powiedzieć do widzenia. Kiedy byłem trenerem TSG Hoffenheim, panowało tam wyjątkowe uczucie. Nie sądziłem, że znów przeżyję taką więź. Ale teraz, w moim drugim roku w Lipsku, czuję to samo. To było niewiarygodne poczucie wspólnoty, nie tylko na zawodowym poziomie, ale przede wszystkim na osobistym”.

„Zawodnicy, trenerzy, sztab - każdy dawał z siebie wszystko każdego dnia. W pracy czuliśmy się jak w domu. Jeśli spędzasz dużo czasu razem, rozwijasz przyjaźnie, które wykraczają daleko poza boisko. Dlatego pod koniec mojego przemówienia podczas wspólnej kolacji kilka łez zostało przelanych. Jednak zawsze spotkasz się ponownie. To jest piękne w futbolu, zawsze napotkasz znajome twarze. Naprawdę będę tęsknić za pracą tutaj”.

„Jestem niesamowicie wdzięczny zawodnikom. Jako trener możesz zrobić kolejny krok w swojej karierze tylko wtedy, gdy twój zespół zrealizuje twoje pomysły. Potrzebujesz drużyny, która wierzy w ciebie jako trenera i gra dla ciebie w określonych momentach. Widziałem to w zeszłym tygodniu w drugich połowach meczów z Borussią Dortmund i VfL Wolfsburg”.

„Życzę moim zawodnikom i klubowi wszystkiego najlepszego. Każdy trener jest do zastąpienia - w tym ja. Jesse Marsch jest zdolnym trenerem, mamy tutaj bardzo zdolny klub ze zdolnymi zawodnikami. Wiem, że RB Lipsk będzie kontynuował udaną ścieżkę. Niestety, nie udało mi się zdobyć trofeum, więc zostawię to Jesse'emu”.

…jego ostatnim przeciwniku jako trener RB Lipsk, Unionie Berlin

„Union Berlin zasłużenie znalazł się na siódmym miejscu. Kiedy zobaczysz, jak Urs Fischer pracuje ze swoim zespołem i jak niesamowity jest duch zespołowy, mogliby być jeszcze wyżej. Ale pod koniec dnia mogą być bardzo zadowoleni ze swojego sezonu”.

„Zawsze pokazywali jakby plan na boisku i wykazywali się dużą odwagą w grze. Są spokojni w swojej pracy i nie ma się wrażenia, że są jakieś zakłócenia. Dlatego nie dziwię się, że wykazali się tak konsekwentnymi występami. Wiedzą, jak wywierać presję na przeciwnika, mają najlepsze statystyki biegowe, po 120km na mecz i są silni fizycznie”.

…powrocie kibiców

„To ważne i miłe, że wszyscy krok po kroki wracamy do normalności. Nawet poza bańką piłkarską następuje stopniowe rozluźnienie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kibice będą mogli w sobotę wejść na Alte Försterei, nawet jeśli 2000 fanów nie przywita nas najgoręcej. Jednak to wypalanie, że Union będzie miał wsparcie”.

…powołaniu Halstenberga i Klostermanna do reprezentacji Niemiec

„Obaj na to zasłużyli. Ich występy były dobre, mimo że zarówno Halste, jak i Klosti byli zmuszeni do opuszczenia części sezonu z powodu kontuzji. Joachim Löw zdecyduje czy wystartują w turnieju jako podstawowi zawodnicy. Życzę im jak najwięcej czasu na grę i mam nadzieję, że będą mieli na nią wpływ. Joachim Löw wie, co oferują. Moim zdaniem to rozsądna decyzja, aby ich powołać, ponieważ każdy z nich może zagrać na każdej pozycji w linii obrony”.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły