RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych 3 punktów” - komentarze po meczu z İstanbul Başakşehir

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych 3 punktów” - komentarze po meczu z İstanbul Başakşehir
fot. © twitter.com/RBLeipzig_EN

Julian Nagelsmann, Marcel Sabitzer, Emil Forsberg i Alexander Sørloth wypowiedzieli się po wygranym 4:3 meczu z İstanbul Başakşehir.

Julian Nagelsmann

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych 3 punktów, zwłaszcza, że na końcu był to szalony wynik. Nasz występ w pierwszej połowie był świetny - dobrze broniliśmy i mieliśmy dwie ogromne szanse w pierwszych minutach. Stworzyliśmy więcej dobrych okazji i powinniśmy być w bardziej komfortowej sytuacji do przerwy”.

„Başakşehir wywarł na nas większą presję i straciliśmy zbyt wiele piłek. Fizycznie i psychicznie był to męczący mecz. Do końca jednak wierzyliśmy w siebie. Te trzy punkty były dla nas bardzo ważne i zasłużenie wygraliśmy”.

„Oczywiście zwycięstwo buduje pewność. Naszym celem było upewnienie się, że mecz w przyszłym tygodniu będzie finałem. Zrobiliśmy to i teraz mamy awans w naszych własnych rękach”.

„To był ważny gol dla Alexandra Sørlotha. Mam nadzieję, że ciężar spadł z jego barków. Odciążyło to nas wszystkich. Teraz prawdopodobnie się odblokuje - zwykle tak jest z napastnikami”.

Marcel Sabitzer

„W pierwszej połowie byliśmy zespołem bardzo dominującym, ale straciliśmy niepotrzebnego gola. W drugiej połowie było znacznie ciaśniej. Patrząc na liczby, musieliśmy wcześniej ustalić wynik spotkania”.

„Przed nami dwa bardzo trudne mecze, ale jesteśmy na dobrym miejscu. Dlatego możemy śmiało wejść w te mecze. Oczywiście potrzebujesz fantastycznego dnia, aby pokonać Bayern. Dlatego ważne jest, abyśmy dobrze się regenerowali i przeprowadzili plan meczowy”.

Emil Forsberg

„Mieliśmy dobrą pierwszą połowę, stwarzając wiele okazji. Musimy być lepsi w ostatnich 30 minutach meczu. Gdybyśmy tak zagrali, strzelilibyśmy jeszcze dwa lub trzy gole”.

„Oczywiście cieszymy się z wygranej. W przyszłym tygodniu mamy kolejny finał z Manchesterem United. Damy z siebie wszystko, aby wygrać”.

„Mecz z Bayernem będzie świetnym meczem, ale też bardzo trudnym. Chcemy z czymś wyjść z tego meczu. Każdy zawodnik żyje dla takich meczów. Dobrze nam idzie i wygraliśmy dwa mecze z rzędu - możemy przenieść te pozytywy do gry”.

Alexander Sørloth

„Zdobycie pierwszego gola dla nowego klubu jest zawsze ważne. To trochę szalone, że stało się to tutaj w Stambule. Ale jestem niesamowicie zadowolony i odczuwam ulgę - zwłaszcza że ​​mogłem pomóc drużynie w zdobyciu zwycięskiej bramki”.

„Bardzo się cieszę, że zdobyliśmy te trzy punkty. Istambuł to naprawdę dobry zespół, nigdy się nie poddawali i zawsze znajdowali sposób na powrót do gry. Ale byliśmy lepszym zespołem”.

„W tak ekscytującej i zrównoważonej grupie była to bardzo ważna wygrana. Teraz w przyszłym tygodniu mamy finał z Manchesterem United, który oczywiście chcemy wygrać!”

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły