RBLipsk.pl
Bundesliga

Jesse Marsch przed meczem z VfB Stuttgart: „To niesamowite uczucie, że zagramy znowu przed kibicami”

Jesse Marsch przed meczem z VfB Stuttgart: „To niesamowite uczucie, że zagramy znowu przed kibicami”
fot. © rbleipzig.com

W piątek o 20:30 czeka nas pierwsze domowe spotkanie w obecnym sezonie Bundesligi. RB Lipsk zagra z VfB Stuttgart, a dzisiaj Jesse Marsch wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej.

Jesse Marsch o…

…reakcji po przegranej z Mainz

Minął mniej niż tydzień po słabym wyniku, to dla nas dobrze, że możemy szybko wrócić na boisko aby poprawić naszą grę. Wszyscy byliśmy rozczarowani grą. Brakowało nam jakości wobec przeciwników, którzy dobrze bronili.

Problem nie polegał na tym, że nie naciskaliśmy na Mainz bo mieliśmy posiadanie piłki. Mainz broniło naprawdę głęboko po bramce, a my nie byliśmy wystarczająco sprytni. Pracujemy nad tym, żeby to poprawić.

…powrocie kibiców na trybuny

To niesamowite uczucie, że zagramy znowu przed kibicami. W tej chwili sprzedane zostało ponad 20 000 biletów. Mamy nadzieję, że będziemy mogli przywitać kibiców na dłużej. To będzie ekscytujące i zapewni nam więcej motywacji. 

…Pellegrino Matarazzo

Jest fantastycznym trenerem, który wykonuje świetną pracę w Stuttgarcie. Jego kariera w Niemczech to bardzo ciekawa historia. Przeszedł od poziomu młodzieżowego, a graliśmy ze sobą na uniwersytecie – on grał dla Columbią Lions, a ja dla Princeton Tigers. Kiedy dwa lata temu graliśmy na wyjeździe z Hoffenheim, podszedł do mnie i porozmawiał ze mną. Wtedy naprawdę po raz pierwszy poznaliśmy się i porozmawialiśmy. Jako trener jest zdecydowanie jednym z moich idoli.

Kilka lat temu byłoby niewyobrażalne, aby dwóch amerykańskich trenerów zmierzyło się ze sobą w Bundeslidze. Mam do niego ogromny szacunek i do tego, co zrobił ze swoim zespołem. To będzie dla nas duże wyzwanie.

…przygotowaniach do meczu ze Stuttgartem

Nasze treningi były bardzo intensywne, ponieważ zależy nam na sprawnym i silnym zespole – mówiliśmy to od początku. Celem jest rozpoczęcie długiego sezonu bez kontuzji. Zdawaliśmy sobie sprawę, że kilku graczy czuło się zmęczonych po meczu w Mainz, ale w piątek nie ma wymówek. Musimy wypaść jak najlepiej przeciwko dobremu przeciwnikowi.

Mieliśmy zły dzień przeciwko Mainz, ale poprawiliśmy kilka rozwiązań taktycznych.

Stuttgart rozegrał dobry sezon. Grają mądrze w piłkę nożną, także bez posiadania piłki i strzelili wiele bramek w dotychczasowych dwóch meczach w tym sezonie. Przed nami duże wyzwanie, ale zespół wie, że VfB Stuttgart to silna drużyna i że musimy osiągnąć dobry wynik. Będziemy gotowi.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły