RBLipsk.pl
Wywiad

Henrichs: „To dla mnie najlepszy możliwy następny krok”

Henrichs: „To dla mnie najlepszy możliwy następny krok”
fot. © rbleipzig.com

Nowy zawodnik RB Lipsk, Benjamin Henrichs opowiedział o tym dlaczego wybrał ofertę RB Lipsk i jego pierwszych wrażeniach, kolegach z drużyny, pobycie w AS Monaco, turnieju Ligi Mistrzów i celach oraz dlaczego… jest blondynem.

Benjamin Henrichs o…

…dołączeniu do RB Lipsk:

„Od jakiegoś czasu chciałem przyjść do Lipska i bardzo się cieszę, że w końcu się udało. To dla mnie najlepszy możliwy następny krok. Śledziłem to, co działo się w klubie przez kilka sezonów, a młodzi zawodnicy zapewniali dobre występy w lidze. Sposób, w jaki gra RB Lipsk bardzo dobrze pasuje do mojego stylu gry i moich umiejętności”.

…pierwszych wrażeniach:

„RB Lipsk to najbardziej profesjonalny klub, jakiego miałem okazję doświadczyć w mojej karierze zawodowej. Od infrastruktury po catering. Środowisko jest tutaj świetne”.

…nowych kolegach z drużyny:

„Kilku chłopaków już znałem. Grałem z Kevinem Kamplem w Bayerze Leverkusen, podczas gdy Markus Krösche był asystentem trenera. Lukas Klostermann i ja graliśmy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. Z Konradem Laimerem i Christopherem Nkunku przyjaźnię się od kilku lat”.

…pobycie w AS Monaco:

„Teraz potrafię mówić po francusku. Te dwa lata, które tam spędziłem pomogły mi również rozwinąć się psychicznie. Na boisku nie zawsze było łatwo. Walczyliśmy o uniknięcie spadku i nie zawsze grałem. To pomogło mi się rozwinąć i wiem, że w piłce nożnej nie zawsze wszystko idzie po Twojej myśli. Myślę, że udało mi się zdobyć duże doświadczenie. Chcę wnieść to doświadczenie na boisko i pomóc chłopakom”.

…turnieju Ligi Mistrzów:

„Oczywiście fajnie byłoby od razu zagrać w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, ale to niemożliwe. Czuć, że wszyscy zawodnicy myślą o turnieju. Sesje treningowe są na tym skupione. Nawet jeśli nie wolno mi zagrać, nadal staram się motywować i wspierać chłopaków najlepiej jak potrafię”.

…celach, jakie stawia sobie w RB Lipsk:

„Ostatni sezon pokazał, jak ciężko jest walczyć o miejsce w pierwszej trójce. Chcemy mieć idealny sezon i wygrać jak najwięcej meczów. Wtedy zobaczymy, jak daleko nas na zaprowadzi”.

…swojej nowej fryzurze:

„Moja obecna fryzura nie była przez nikogo zainspirowana. Zawsze chciałem być blondynem i miałem dużo czasu podczas wymuszonej przerwy. Myślę, że wyszło całkiem nieźle i dobrze to wygląda”.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły