RBLipsk.pl
Transfery

Henrichs o krok od dołączenia do RB Lipsk

Henrichs o krok od dołączenia do RB Lipsk

Benjamin Henrichs był dzisiaj widziany w Leipzig. Oznacza to, że zawodnik przybył do Niemiec, aby przejść testy medyczne, i w późniejszym czasie ma zostać zaprezentowany jako zawodnik naszego klubu.

RB dogadało się w sprawie wypożyczenia zawodnika na jeden sezon z opcją wykupu w wysokości 15 milionów euro. Co to oznacza dla Nagelsmanna? To, że będzie miał w końcu swojego upragnionego wahadłowego po prawej stronie, bo za takiego można uznać Benjamina Henrichsa. 

Aktualnym klubem Niemca jest AS Monaco, lecz wcześniej już grał w swojej ojczyźnie - Bayerze Leverkusen. Tam jego potencjał był uznawany za bardzo podobny do potencjału Kaia Havertza i Juliana Brandta, lecz władze "Aptekarzy" zrezygnowali z utalentowanego defensora, ponieważ nie spełniał oczekiwań i chcieli mieć pewniejszą opcję na boku obrony.

Następnym przystankiem dla 23-latka było wspomniane już AS Monaco, które dawało mu większe warunki do rozwoju, lecz tam cała drużyna przeżyła wielki kryzys, przez co Henrichs mógł dojść do wniosku, że przenosiny tu to niezbyt najlepszy pomysł. 

Dzisiaj jest bardzo blisko dołączenia do RB Lipsk. Zdecydowanie dziura na prawym wahadle powinna być załatana, ponieważ Nordi Mukiele nie spełnił oczekiwań na tej pozycji i Nagelsmann woli kogoś szybkiego, dynamicznego, ze stylem gry podobnym do Angeliño. 

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły