RBLipsk.pl
Aktualności

Haidara: „Moja praca zaczyna się opłacać”

Haidara: „Moja praca zaczyna się opłacać”
fot. © rbleipzig.com

Amadou Haidara kapitalnie rozpoczął nowy sezon. Jest podstawowym zawodnikiem w układance Juliana Nagelsmanna, a ponadto notuje bardzo dobre występy, które zaznaczył dwoma bramkami w dwóch pierwszych meczach sezonu.

Początki Haidary w Lipsku nie były jednak łatwe. Obecnie 22-letni Malijczyk miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w składzie.

„To prawda, że mój początek w Lipsku był trochę skomplikowany. Ale zawsze miałem zaufanie do siebie i zawsze ciężko nad sobą pracowałem. Wiedziałem, że muszę mieć dużo cierpliwości. Teraz na tym zyskuję” - powiedział Haidara w rozmowie z Kickerem.

„Oczywiście jako piłkarz zadajesz sobie pytania, kiedy nie grasz zbyt dużo. Ale nie możesz chować głowy w piasek. Zawsze otrzymywałem wsparcie od klubu i odbyłem wiele rozmów z trenerami, którzy jasno mi powiedzieli, że we mnie wierzą” - dodał.

I jak widać, to się opłaciło. Amadou Haidara wszystkie mecze w tym sezonie rozpoczął w pierwszym składzie i coraz mocniej buduje swoją pozycję w Lipsku.

„Bardzo mi się podoba początek sezonu. Idzie świetnie. Przygotowaliśmy się dobrze i trener mi zaufał. Moja praca zaczyna się opłacać” - mówi Haidara.

„Ostatnio dużo rozmawiałem z trenerem. Wyjaśnił mi wiele rzeczy o tym, co robić, kiedy atakujemy. Teraz mogę lepiej realizować jego pomysły i osiągać lepsze wyniki” - zakończył.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły