RBLipsk.pl
DFB-Pokal

Gorzka porażka we Frankfurcie

Koniec rozgrywek DFB–Pokal dla RB Lipsk. Trzy stracone bramki, których można było uniknąć i dużo niewykorzystanych szans – tak można podsumować wtorkowy wieczór na Commerzbank-Arena we Frankfurcie. Zespół z Lipska zdołał strzelić jednynie bramkę kontaktową i żegna się z rozgrywkami Pucharu Niemiec.

Zespół Juliana Nagelsmanna dobrze zaczął mecz, jednak nie wykorzystał swoich sytuacji. Eintracht zdobył w 17 minucie bramkę z rzutu karnego, wykonanego przez André Silvę. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron piłkarze z Lipska próbowali wyrównać, jednak z kontrataku skarcił ich Filip Kostić zdobywając bramkę w 51 minucie. W 69 minucie Dani Olmo otrzymał świetne podanie od Angeliño i strzelił bramkę kontaktową. Jednak ataki Die Roten Bullen nie prowadziły do wyrównania. Kostić w doliczonym czasie gry, tuż przed gwizdkiem podwyższył prowadzenie Eintrachtu na 1:3.

RB Lipsk kończy w tym sezonie udział w Pucharze Niemiec na etapie 1/8 finału. Piłkarze muszą skupić się teraz na najbliższym meczu ligowym z Bayernem Monachium (w niedzielę, 9.02 o 18).