RBLipsk.pl
Bundesliga

Gorzka porażka na zakończenie sezonu…

Ostatni mecz Bundesligi w sezonie 2020/21 miał być pięknym zakończeniem pewnej ery w RB Lipsk. Był to ostatni Czerwonych Byków pod wodzą Juliana Nagelsmanna.

Od początku oba zespoły nie rzuciły się od razu do ataków. Pierwsze minuty nie przyniosły żadnych ofensywnych akcji. W 5. minucie pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu Maxa Kruse. Przez dłuższy czas to Lipsk był w posiadaniu piłki. W 25. minucie spotkania Kluivert był faulowany przed polem karnym, ale sędzia nie zareagował i za dyskusje żółtą kartkę otrzymał Marcel Sabitzer.

Pierwsza połowa była… nudna i raczej było to 45 minut rozpoznawania rywala niż faktyczne szanse na zdobycie bramek.

W 54. minucie meczu na boisku pojawili się Nkunku i Poulsen, a już minutę później, po podaniu tego pierwszego, bramkę zdobył Justin Kluivert.

Marvin Friedrich doprowadził do wyrównania w 67. minucie meczu. Lipsk miał wspaniałe szanse na podwyższenie prowadzenia, ale w świetnej formie był Andreas Luthe, który bronił strzały zawodników RB Lipsk. Halstenberg, Forsberg czy Sørloth próbowali pokonać bramkarza, ale nie udało im się znaleźć drogi do bramki.

W doliczonym czasie gry Max Kruse zdobył prowadzenie dla Unionu i zapewnił im grę w europejskich pucharach w nadchodzącym sezonie.

Kończymy ten sezon stratą punktów, ale dzięki remisowi w poprzedniej kolejce zapewniliśmy sobie wicemistrzostwo.