RBLipsk.pl
Felietony

Dwa lata Daniego Olmo w RB Lipsk

Dwa lata Daniego Olmo w RB Lipsk
fot. © rbleipzig.com

25 stycznia 2020 roku Dani Olmo został piłkarzem RB Lipsk. Mijają dwa lata od kiedy młody Hiszpan dołączył do Lipska.

Dani Olmo przybywając do RB Lipsk był już w miarę doświadczonym zawodnikiem w seniorskiej piłce. W 2019 roku Dani Olmo wraz z reprezentacją Hiszpanii do lat 21 został mistrzem Europy strzelając zwycięską bramkę w finale przeciwko reprezentacji Niemiec, w której występowali między innymi przyszli koledzy z RB Lipsk, czyli Lukas Klostermann i Benjamin Henrichs.

Przedtem, występując jeszcze w barwach Dynama Zagrzeb, Dani Olmo był pięciokrotnym zwycięzcą ligi Chorwackiej, a także trzykrotnym zdobywcą pucharu Chorwacji. Dzięki decyzji o opuszczeniu FC Barcelony i dołączeniu do Dynama Zagrzeb, Dani Olmo już w tak młodym wieku uzbierał ponad 100 oficjalnych meczów w seniorskiej piłce, a w tym 29 w europejskich pucharach.

W barwach RB Lipsk, Dani Olmo rozegrał dotychczas 70 oficjalnych meczów, w których był bezpośrednio zaangażowany w 27 bramek, z czego 13 strzelił.

Pierwszą bramkę dla RB Lipsk zdobył w swoim dziewiątym meczu rozgrywanym przeciwko TSG Hoffenheim w czerwcu 2020 roku Dani Olmo z pewnością jednak najbardziej zapamięta inny mecz. Mowa o ćwierćfinale Ligi Mistrzów rozgrywanym w sierpniu 2020 w Lizbonie. RB Lipsk pokonał wówczas Atlético Madryt, a Dani Olmo zdobył pierwszą bramkę w meczu.

Sezon 2020/21 był dla Daniego Olmo kolejnym udanym. RB Lipsk z Olmo w składzie zajął 2. miejsce w Bundeslidze na koniec sezonu, wyszedł z grupy Ligi Mistrzów, przegrywając jednak dwumecz z Liverpoolem, a także dotarł do finału DFB-Pokal, w którym lepsza niestety okazała się Borussia Dortmund. Indywidualnie Dani Olmo sezon 2020/21 zakończył z pięcioma golami i dziewięcioma asystami. 

Po zakończeniu sezonu Dani Olmo brał udział w EURO 2020, w którym był podstawowym zawodnikiem La Furia Rocha. Olmo w ćwierćfinałowym meczu przeciwko Chorwacji zaliczył dwie asysty, a w przegranym półfinale przeciwko Włochom zdobył bramkę. Dwa tygodnie po zakończeniu EURO, Dani Olmo udał się na Igrzyska Olimpijskie do Japonii, gdzie ostatecznie zdobył z reprezentacją Hiszpanii srebrny medal.

Obecny sezon jest trochę mniej udany dla Daniego Olmo. Olmo po wyczerpującym poprzednim sezonie, od początku obecnego doznał już dwóch kontuzji mięśniowych, a także przechodził zakażenie COVID-19. Na boisku spędził dotychczas zaledwie 159 minut w Bundeslidze. Dani Olmo wrócił do gry i zdobył bramkę w ostatnim pucharowym meczu z Hansą Rostock, a także zagrał ponad 30 minut w meczu z VfL Wolfsburg. 

Domenico Tedesco wierzy w Hiszpana i z pewnością cieszy się z jego powrotu do zdrowia. 

Oczekuję, że będzie cieszył się grą i wykorzysta swoje umiejętności, aby pomóc zespołowi – już robi to dobrze. Możemy zobaczyć jakość, jaką wnosi na boisko.

Tedesco dodał także, że wolny tydzień po meczu z VfL Wolfsburg dobrze zrobi Daniemu Olmo, ponieważ ten będzie mógł potrenować z całą drużyną. Sam Olmo jest już gotowy na ciężką pracę po powrocie i ma chęć pomóc zespołowi.

Chcę codziennie ciężko pracować nad sobą i ulepszać grę. Moje występy mogą się jeszcze poprawić, zarówno dla RB Lipsk, jak i dla Hiszpanii. Nie możemy się doczekać, co będzie dalej!

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły