RBLipsk.pl
Transfery

Dominik Szoboszlai piłkarzem RB Lipsk!

Mamy potwierdzenie! Dominik Szoboszlai został nowym zawodnikiem RB Lipsk! Umowa zawodnika będzie obowiązywała do czerwca 2025 roku. Węgier będzie grał z numerem 17.

20-latek przenosi się do Lipska z Red Bull Salzburg. Pierwsze spotkanie w nowych barwach będzie mógł rozegrać 9 stycznia i będzie to mecz z Borussią Dortmund.

Dominik Szoboszlai o transferze

„Bardzo się cieszę z tego transferu. Klub poczynił ogromne postępy i jest jedną z najlepszych drużyn w Bundeslidze, a także robi furorę w Lidze Mistrzów. Przeprowadzka do RB Lipsk jest idealna dla mojego rozwoju. Trafiam do klubu z czołowym trenerem i niezwykle ambitnymi zawodnikami. Będę mógł się dalej rozwijać i chcę pomóc klubowi w osiąganiu sukcesów”.

Wypowiedzi szefów RB Lipsk

Markus Krösche

„Cieszymy się, że udało nam się pozyskać Dominika, który dołączy do nas w styczniu. Od samego początku rozmowy pomiędzy nami a zawodnikiem i jego doradcą były dobre. Jesteśmy dumni, że wybrał RB Lipsk! To przemawia za naszymi ambicjami i ścieżką, jaką obraliśmy. Dominik ma niezwykły potencjał i może grać na każdej pozycji w formacji pomocy”.

Oliver Mintzlaff

„Dzięki temu transferowi możemy niezwykle wzmocnić nasz skład. Dzięki sukcesom wzmocniliśmy nasz budżet i dzięki temu mogliśmy przeprowadzić ten transfer. Dzięki Dominikowi nasz skład będzie jeszcze silniejszy i zyska dodatkową jakość”.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Jesse Marsch po meczu z PSG: „To był krok we właściwym kierunku”

Jesse Marsch po meczu z PSG: „To był krok we właściwym kierunku”

Jesse Marsch, Konrad Laimer, Péter Gulácsi, Christopher Nkunku i Dominik Szoboszlai udzielili wypowiedzi po wczorajszym meczu z Paris Saint-Germain.

  • Liga Mistrzów
  • 0
Gdzie szukać przyczyny obecnego kryzysu w zespole?

Gdzie szukać przyczyny obecnego kryzysu w zespole?

Prawie 14 miesięcy temu drużyna RB Lipsk była głównym rywalem Bayernu Monachium w drodze po mistrzostwo i grała w półfinale...

  • Felietony
  • 0
„Zasłużenie wygraliśmy 4:0” - wypowiedzi po meczu z VfB Stuttgart

„Zasłużenie wygraliśmy 4:0” - wypowiedzi po meczu z VfB Stuttgart

Jesse Marsch, Emil Forsberg i Dominik Szoboszlai udzielili komentarzu po wygranym 4:0 meczu z VfB Stuttgart.

  • Bundesliga
  • 0
Oliver Mintzlaff przedłużył umowę z RB Lipsk

Oliver Mintzlaff przedłużył umowę z RB Lipsk

Oliver Mintzlaff, dyrektor generalny RB Lipsk, przedłużył swoją umowę z klubem do 2026 roku.

  • Aktualności
  • 0