RBLipsk.pl
DFB-Pokal

„Czyste rozczarowanie” – wypowiedzi po finale DFB-Pokal

Oliver Mintzlaff, Julian Nagelsmann,  Marcel Sabitzer, Yussuf Poulsen udzielili wypowiedzi po meczu finałowym DFB-Pokal z Borussią Dortmund.

Oliver Mintzlaff

„Gratulacje dla Borussii Dortmund za zasłużone zwycięstwo. Nie mogę winić zespołu. W pierwszej połowie traciliśmy bramki po indywidualnych błędach w obronie, ale w drugiej połowie byliśmy w stanie dominować. Niestety jest to gorzka porażka”.

„Znaleźliśmy się tutaj z nastawieniem, aby wygrać puchar i zdobyć pierwsze trofeum w naszej historii, a kończymy z kolejną porażką w finale. Zespół wyszedł na drugą połowę z prawidłowym nastawieniem i pokazał dobrą mentalność. Próbowaliśmy wszystkiego, ale musimy przełknąć gorycz porażki”.

Julian Nagelsmann

„Przede wszystkim chcę pogratulować Borussii zwycięstwa. Przegrana w finale nie jest miła. Ogólnie jestem zadowolony z gry zespołu, nawet jeżeli wynik tego nie odzwierciedla. Wyjść na boisko i zagrać tak dobrą drugą połowę, kiedy przegrywa się do przerwy 3:0, jest niezwykłym osiągnięciem. Dortmund w drugiej połowie się cofnął i czekał na kontrataki, ale nawet dobrze prowadząc grę, nie jest łatwo odrobić taką stratę”.

„Mogliśmy bardziej wykazać się pod bramką przeciwnika. Mieliśmy wiele szans, które były wystarczająco dobre do zdobycia bramki. Akceptujemy porażkę, przeanalizujemy ją i przygotujemy się odpowiednio do najbliższego meczu”.

 Marcel Sabitzer

„Po meczu czuję się źle, ale do końca nie wiem, czy wynik odzwierciedla różnicę na boisku. Więcej graliśmy piłką, ale nie mieliśmy takiej determinacji ja rywale. Oddali nam pole gry, ale mają 3-4 szybkich zawodników i to wykorzystali. Czuję czyste rozczarowanie i gdybym miał szansę rozegrać ten mecz jeszcze raz – zrobiłbym to od razu”.

Yussuf Poulsen

„Dortmund miał w pierwszej połowie dwie klarowne szanse i strzelili bramki – tak to wygląda. Nie broniliśmy odpowiednio w tych decydujących momentach, ale trzeba też powiedzieć, że BVB ma świetnych zawodników. Rzuciliśmy wszystko na jedną szalę w drugiej połowie, ale nie udało nam się zbliżyć. Druga połowa była jedną z lepszych w ostatnim czasie w naszym wykonaniu, ale brakowało nam wykończenia”. 

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Zachorowania trenera Marscha i bramkarza Pétera Gulácsiego to był początek problemów covidowych w szeregach zespołu i sztabu RB Lipsk.

  • Aktualności
  • 0
Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch, Willi Orban i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po przegranym 2:0 meczu z TSG 1899 Hoffenheim.

  • Bundesliga
  • 0
Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Angeliño, Amadou Haidara i Nordi Mukiele udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Borussią...

  • Bundesliga
  • 0
Jesse Marsch po meczu z PSG: „To był krok we właściwym kierunku”

Jesse Marsch po meczu z PSG: „To był krok we właściwym kierunku”

Jesse Marsch, Konrad Laimer, Péter Gulácsi, Christopher Nkunku i Dominik Szoboszlai udzielili wypowiedzi po wczorajszym meczu z Paris Saint-Germain.

  • Liga Mistrzów
  • 0