RBLipsk.pl
Bundesliga

„Czynnikiem wpływającym na grę będzie przygotowanie boiska” – Nagelsmann przed meczem z Mainz

„Czynnikiem wpływającym na grę będzie przygotowanie boiska” – Nagelsmann przed meczem z Mainz

Dzisiaj o 15:30 czeka nas wyjazdowy mecz z 1. FSV Mainz 05. Wczoraj w konferencji prasowej wziął udział Julian Nagelsmann.

Julian Nagelsmann o…

…nieprzewidywalność 1. FSV Mainz 05

„Mecz z Mainz jest bardzo trudny do oceny. Trener Bo Svensson jest de facto czwartym szkoleniowcem drużyny w sezonie. W rezultacie Mainz grało w różnych formacjach i mieli różny wpływ trenerów na ich grę. Utrudnia to dokładną ocenę przeciwnika. Mam jednak w głowie pomysł na grę, który mam nadzieję, że zadziała. Oczywiście zakładając, że trener Mainz nie rozważa zupełnie nowego podejścia do meczu”.

„Kolejnym czynnikiem wpływającym na grę będzie przygotowanie boiska. Oczywiście wpływa to na obie drużyny, ale jak widzieliśmy z meczu z Wolfsburgiem – przygotowanie murawy ma wpływ na nasz styl gry. Jednak zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć”.

…wyczerpująca pierwsza połowa sezonu

„Gramy na naprawdę dobrym poziomie. Daję wyrazy uznania moim zawodnikom po każdym meczu – grają bardzo dobrze. Jestem zadowolony z kondycji naszego zespołu. W ostatnich meczach nie odniosłem wrażenia, że wyglądamy na zmęczonych. Mieliśmy i nadal mamy dobre wyniki biegowe, dobre tempo i dobrą zdobytą ilość punktów. Ogólnie rozgrywki ligowe są na wysokim poziomie mimo dużego obciążenia. Ale to dotyczy wszystkich drużyn, nie tylko tych, które grają w rozgrywkach międzynarodowych”.

…Dayocie Upamecano

„Dayot gra bardzo dobrze i to normalne, że inne kluby są zainteresowane tak utalentowanym zawodnikiem. Póki co to tylko plotki. Znamy jego sytuację kontraktową i dajemy do zrozumienia, że jest on bardzo ważnym zawodnikiem w naszym zespole i chcemy mieć go dalej w zespole. Widać to w jego występach na boisku”.

„Grał bardzo dużo, częściowo z powodu absencji Ibrahimy Konaté i Lukasa Klostermanna. To cykl, który ciężko przerwać. Kiedy zawodnicy są kontuzjowani, inni muszą zająć ich miejsce i nie masz wtedy pełnej kontroli nad obciążeniami zawodnika. Odbiło się to problemami z koncentracją w meczu z Unionem, ale to przedyskutowaliśmy”.

„Dayot jest świetnym człowiekiem, który ma serce we właściwym miejscu. Chłonie wszystkie uwagi i chce je naprawiać. Często ludzie zapominają, że jest on bardzo młodym zawodnikiem. Ma talent i potencjał do ulepszania swojej gry”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

hexelov

Lipsk powinien tutaj wygrać, lecz Mainz potrafiło urwać punkty BVB, dlatego trzeba uważać.

Podobne artykuły